Questing to przygoda…

Gra pełna ekologii, czyli questing w Kampinoskim Parku Narodowym piątek | 15 Kwiecień 2022

Rowerowa wyprawa przez Kampinoski Park Narodowy, pełna zagadek i wiedzy o historii i ekologii, a do tego atrakcyjne nagrody dla najszybszych uczestników gry terenowej i zakończenie zabawy przy wspólnym turystycznym ognisku. Już dziś zapisz się na emocjonującą zabawę, która rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 10:00 na polanie wypoczynkowej Piaski Królewskie!

By wziąć udział w zabawie należy zgłosić swój udział mailowo kontakt@questing.pl lub telefonicznie, pod numerem – 500 638 679. Uczestnictwo jest bezpłatne. Nie ma co zwlekać, gdyż w zabawie może wziąć udział ograniczona liczba osób. Każdy z uczestników powinien mieć ze sobą własny rower, wygodną odzież (także przeciwdeszczową), środek przeciw insektom oraz wodę.

W grze mogą wziąć udział niepełnoletni, ale wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Rowerowy quest to ciekawa propozycja Reverse Logistic Group i Kampinoskiego Parku Narodowego, dzięki której odwiedzający Park zwiedzą jego największe atrakcje, poznają jego historię i bogactwo przyrodnicze oraz przekonają się, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów.

 

Pierwsi Questowicze pojawią się na trasie podczas inauguracji 24 kwietnia, w ramach której przewidziano emocjonującą rywalizację z nagrodami.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają na starcie ulotkę z wierszowanym opisem 27-kilometrowej trasy rowerowej. Na jej końcu czeka symboliczny skarb. Jak do niego dotrzeć? Tego gracze będą musieli dociec na podstawie zawartych w opisie łamigłówek, które nawiązują do mijanych miejsc, atrakcji przyrodniczych czy zabytków.

 

Najważniejsze jest to, że poza dobrą zabawą, wypoczynkiem na świeżym powietrzu i szansą na atrakcyjne nagrody, uczestnicy zdobędą też solidną porcję wiedzy.

 

– Gracze poznają dawnych mieszkańców Puszczy Kampinoskiej i jej okolic, a jeden z przedstawicieli ciekawej społeczności wcieli się nawet w narratora i przewodnika po okolicy. – zdradza Monika Wyciechowska, Education Marketing Manager z Reverse Logistics Group (RLG).  – Jednak przede wszystkim nasz quest uwrażliwia na to, że nawet najmniejszy śmieć zostawiony beztrosko w lesie może być śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt zamieszkujących Kampinoski Park Narodowy. Zwracamy też uwagę na to, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów.

 

Przemierzając kolejne kilometry uczestnicy dowiedzą się między innymi, dlaczego w parku narodowym nie ma koszy na śmieci i jak długo rozkładać się będzie pozostawiona na szlaku niewielka foliowa torebka.

 

Jak podkreśla Monika Wyciechowska, quest to angażująca forma edukacji przez zabawę, dzięki której najtrudniejsza nawet wiedza przyswajana jest bezboleśnie – zwłaszcza przez najmłodszych odbiorców. Co więcej to forma, która doskonale sprawdziła się już w Kampinoskim Parku Narodowym.

 

– Quest, który zaprezentujemy podczas naszego wydarzenia to druga tego typu trasa na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Od listopada zeszłego roku można questować bowiem w okolicy Polany Opaleń. To propozycja dla turystów pieszych, która zdążyła już zyskać sobie szerokie grono wielbicieli, także wśród najmłodszych turystów.

 

 

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top