Questing to przygoda…

Na Podkarpaciu powstaje quest, który łączy pokolenia wtorek | 10 Październik 2017

W dniach 7 – 8 października, w gminie Jawornik Polski (powiat przeworski), odbyło się szkolenie z zakresu tworzenia nowego naturalnego questu, realizowanego przez Fundację Tradycyjna Zagroda. Projekt „Międzypokoleniowa Współpraca na rzecz utworzenia ekoedukacyjnej ścieżki z elementami gry terenowej (questingu)” dofinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Pomysł stworzenia inicjatywy, która połączyłaby bogactwo regionu – dawne odmiany drzew owocowych oraz chęć podtrzymywania tradycji, powstał już kilka lat temu. W marcu br. projekt oficjalnie wystartował, a jego realizacja będzie opierać się na współpracy międzypokoleniowej. Uczestnicy w różnym wieku, a więc zarówno dzieci, ich rodzice, jak i seniorzy wyruszą wraz z ekspertami do północno – środkowej części Pogórza Dynowskiego, aby wspólnie zidentyfikować dawne odmiany drzew, rosnące w tradycyjnych sadach. Towarzyszyć temu będą warsztaty, konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania. To właśnie uczestnicy, wspólnymi siłami utworzą ścieżkę koedukacyjną oraz grę terenową (quest), który będzie otwarty dla zwiedzających już  w listopadzie 2017.

Obecnie spośród wszystkich rodzajów questów w Polsce, to właśnie naturalnych jest najmniej, tym bardziej cieszymy się, że możemy brać udział w tak ciekawym projekcie. Będzie to quest samochodowy, a na jego długiej trasie oprócz zwiedzania tradycyjnych sadów, będzie można dosłownie poczuć smak regionu, próbując lokalnych produktów takich jak  dżemy, konfitury, powidła czy kompoty, przygotowywanych w tradycyjny sposób przez mieszkańców gminy Jawornik Polski.

Kontakt

Nasi trenerzy

  • Edyta Lenart
  • Anna Watza
  • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

  • możliwości tworzenia ścieżek questingowych (zasady, szkolenia, certyfikacja),
  • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
  • promocji regionów metodą questingu,
  • współpracy z nami.
Top