Questing to przygoda…

Szkolenia

 

 

 

 

Szkolenia

Szkolenie z metodologii questingu jest przeprowadzane przez doświadczonego trenera questingu.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, a jego zakres obejmuje wyjaśnienie terminu Questing – jego historię, ewolucję oraz adaptację w różnych krainach geograficznych. Uczestnicy poznają także autorską metodologię questingu, zasady tworzenia questów w oparciu o bogate doświadczenie trenera w tworzeniu dziesiątek questów w całej Polsce, zasady tworzenia własnoręcznych map, analizę miejsc dla potencjalnych questów.

Część praktyczna polega na układaniu trasy w terenie, poznaniu zasad układania zagadek oraz określania kierunków prawidłowego prowadzenia turysty w terenie po trasie questu.

Tworzenie questów

Kompleksowe przygotowanie questów zakłada inwentaryzację zasobów lokalnych, kwerendę bibliograficzną, następnie redakcję tekstu Questu na podstawie wizyty lokalnej oraz materiałów źródłowych, opracowanie grafiki questów i druk ulotek.

 

Dlaczego Questing?

Questing to narzędzie służące promocji regionu.

Jest optymalne kosztowo, gdyż nie wymaga inwestowania w dodatkową infrastrukturę turystyczną. Jest także jednorazową i bezobsługową inwestycją, która nie wymaga corocznego finansowania. Może być również wykorzystywany jako uzupełnienie produktu turystycznego lub samemu nim się stać. Metoda ta umożliwia lepsze zinwentaryzowanie i utrwalenie zasobów kulturowych miejsc, które do tej pory nie były eksponowane, a które (jak często później się okazuje) są bardzo atrakcyjne dla zwiedzających.

Questing doskonale wpisuje się w strategię nie tyle promowania, co rozwoju danego regionu. To także narzędzie, które może zostać wykorzystane zarówno przez administrację publiczną, organizacje pozarządowe jak i firmy, czy inne podmioty komercyjne działające na danym obszarze.

Kontakt

Nasi trenerzy

  • Edyta Lenart
  • Anna Watza
  • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

  • możliwości tworzenia ścieżek questingowych (zasady, szkolenia, certyfikacja),
  • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
  • promocji regionów metodą questingu,
  • współpracy z nami.
Top