Questing to przygoda…

Wciągająca gra terenowa! – inauguracja questu nad Zalewem Brodzkim! – 28 września 2021! sobota | 25 Wrzesień 2021

W gminie Brody powstał quest, czyli gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek i wyszukiwaniu wskazówek w terenie. Celem zabawy jest odnalezienie skarbu. Inauguracja questu odbędzie się w dniu 28 września, na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim koło dużego parkingu o godzinie 10:00. Dla przyjezdnych podajemy adres: Ruda ul. Panoramiczna, 27-230 Brody.

W pierwszym dniu funkcjonowania questu, zorganizowany będzie turniej.  Będą w nim brać kilkuosobowe reprezentacje, np. szkół. Drużyny nie będą nagradzane za szybkie przejście trasy ale  za dobre odpowiedzi w quizie. Będą w nim pytania na spostrzegawczość dotyczące trasy questu i tego, co można zobaczyć w takcie przejścia. Nagrodami w turnieju będą wejściówki do parku linowego i ścianki wspinaczkowej na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Prosimy zgłaszać drużyny podczas inauguracji. Quest polega na przejściu trasy, zajmuje to około 40 minut, więc przydadzą się wygodne buty. Można przejść samodzielnie lub w kilkuosobowej grupie. Koniecznie należy wziąć ze sobą długopis lub ołówek.

Nowość, nie nowość 

Quest przypomina nieco harcerskie podchody. Słowo to, z języka angielskiego znaczy zadanie, zagadkę. Podstawą do przejścia trasy jest ulotka, którą będzie można otrzymać na starcie. Znajdują się tam wierszowane zagadki, rebusy a także wiele informacji o Zalewie Brodzkim, Rudzie i okolicach. Jesteśmy przekonani, że wiele opisanych tam faktów będzie nowością, także dla rdzennych mieszkańców.

Przecieramy szlaki

Jest to pierwszy quest w gminie Brody. Ma on tytuł „Dziewiczy Szlak”. Narratorką jest dziewczyna z dawnych wieków, która według miejscowej legendy została złożona w ofierze i zamordowana. Opowiada ona o znanych jej wydarzeniach historycznych, o zalewie na rzece Kamiennej i wsi – nazywającej się obecnie Ruda. Celowo nie podajemy mapy ani trasy questu, bo na tym polega zabawa, żeby samemu znaleźć drogę. Po dojściu do skarbu gwarantujemy poczucie satysfakcji. Co jest skarbem i gdzie się znajduje? Jest to zagadką, którą rozwiązują questowicze. Kartki do gry terenowej można uzyskać w kasie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim, Urzędzie Gminy Brody, Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie. Ulotkę można też pobrać ze strony www.brody.info.pl .

Współpraca z ekspertami

Quest został opracowany na zlecenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grę opracowała Fundacja Questingu po kilku spotkaniach z zespołem składającym się z pracowników Urzędu Gminy Brody i Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach.

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top