Zakładamy Fundację Questingu

W dniu 30 września, na konferencji prasowej w Warszawie, ogłosiliśmy powstanie Fundacji Questingu, która zajmie się propagowaniem i rozwojem metodologii w Polsce i w całej Europie.

Przypomnijmy, że questing pozwala w atrakcyjnej formie utrwalać i popularyzować dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze praktycznie każdego zakątka kraju, a jednocześnie tworzy okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy questów wędrują po nieoznakowanych szlakach wyposażeni jedynie w dostępne za darmo informacje (w formie ulotek lub aplikacji mobilnych) ze wskazówkami, a żeby zdobyć ukryty na końcu „skarb”. Aby jednak do niego dotrzeć, muszą po drodze rozwiązać liczne zagadki związane z miejscem, topografią czy też historią i kulturą.

Prezesem nowej Fundacji został Łukasz Wilczyński, certyfikowany trener i autor wielu publikacji nt. questingu. Razem z nim Zarząd tworzy także Anna Deręgowska-Watza oraz Edyta Lenart, także trenerzy questingu. Celem działania Fundacji będzie ujednolicanie standardów questingu oraz prowadzenie edukacji na temat questów w Polsce i w Europie. Fundacja powołała również Radę, do której weszli: Jarosław Kuba – prezes LGD Krzemienny Krąg, Steve Glazer – twórca sukcesu Valley Quest w USA a także Barbara Kazior – szefowa Fundacji Miejsc I Ludzi Aktywnych MILA, propagatorka questingu i ekomuzeów. Akces do Rady zgłosił równiez Dr Wacław Idziak – autor publikacji na temat wiosek tematycznych.

Nasza Fundacja będzie prowadzić działalność z dwóch miejsc: Bałtowa, zwanego Polską Stolicą Questingu oraz Krakowa, gdzie zlokalizowana jest większość certyfikowanych trenerów.

Szczegółowa prezentacja z konferencji:

 

Prezentacja z konferencji założycielskiej Fundacji Questingu from Planet PR
Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!