Questing to przygoda…

Co to jest Questing?

 

 

 

 

QUESTING to ZABAWA

Baw się wszędzie, poznaj nowy wymiar rozrywki.

Questing to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Questing łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Zwieńczeniem każdej zabawy jest odnalezienie skarbu. Turysta z biernego słuchacza przeistacza się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii, bogactwa kulturowego, czy pradawnego miejsca.

Quest z języka angielskiego to zadanie. Tworząc każdy z questów, zabieramy w podróż, otwieramy wrota wyobraźni, dla tych którzy sami tego nie potrafią. Myślisz, że tylko w grach komputerowych czekają Cię niesamowite przygody? Twórcy gier inspirują się otaczającą ich rzeczywistością. Ty również możesz poczuć się jak oni, wystarczy ruszyć w teren!

Włącz się do gry, która zależna jest tylko od Twojej determinacji. Oddaj się niekończącej przygodzie, której bohaterem jesteś Ty.

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli chcesz spędzić ciekawie czas dobrze się bawiąc, możesz wybrać dowolny z naszych questów i ruszyć w teren. Lub:

1 | Jeśli masz pomysł na quest? Wraz z nami zorganizować go w swojej miejscowości.

2 | Zlecić nam stworzenie questu.

3 | Powierzyć nam stworzenie nie tylko questu, ale również zorganizowania eventu/wydarzenia, które będą powiązane tematycznie.

4 | Zlecić nam zorganizowanie nietypowej imprezy integracyjnej, która wykorzysta questing do wielu nieszablonowych atrakcji.

Jeśli jesteś zainteresowany przejdź do zakładki OFERTA, by poznać szczegóły współpracy.

QUESTING to EDUKACJA

Poznaj nieznane historie i legendy. Odkryj tajemnice kultur.

Każdy Questing to „nauka przez zabawę”. Ta forma gry terenowej posiada duży walor edukacyjny z różnych dziedzin, co ułatwia proces nauki. W przystępny sposób przekazuje wiedzę w myśl konfucjańskiej zasady:

„Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”

Dzięki ciekawym i interaktywnym zajęciom w terenie, uczestnik questingu zdobywa i utrwala wiedzę o danym regionie i jego historii, kulturze, przyrodzie oraz nabywa nowe umiejętności (np. lepszej orientacji w terenie, wyszukiwania szczegółów z większą uwagą niż dotychczas, znajomość ziół). Każdy region i miasto, może poszczycić się czymś co go wyróżnia. Dla jednych będzie to zapomniana legenda, dla innych niespotykane elementy krajobrazu lub ciekawe okazy fauny i flory. Wszystkie te elementy tworzą tożsamość miejsc, do których przynależą. Co Ty byś chciał odkryć w swojej okolicy?

zabawa

 

 

QUESTING to EMOCJE

Przeżyj wyjątkowe przygody, odkryj skarby historii .

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie”

A. Einstein

Questing zabierze Cię w fantastyczną podróż, pozwoli odkryć niezgłębione tajemnice regionów, i zauważyć oczyma wyobraźni to, czego spojrzenie nie wychwytuje.

Narzędzie to wydobywa wyjątkowe elementy historii. Definiując dane miejsce przyczynia się do odkrycia dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz przyrodniczego.

Questing umożliwia odnalezienie wyjątkowości w każdym miejscu: tym atrakcyjnym turystycznie, jak i z pozoru zwyczajnym. Pozwala dotrzeć do zapomnianych historii, legend, podań ludowych, zapomnianych zabytków. Jeżeli posiadasz już wiedzę, a brakuje Ci wyobraźni, powierz to nam.

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top