Ruszyły zapisy na GRYWALIZACJĘ „Niezłomny z Białobok”
Questing, Fundacja „Tradycyjna Zagroda” wraz z Panią Grażyną Pieniążek – Wójt Gminy Gać mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych z woj. podkarpackiego na GRYWALIZACJĘ „Niezłomny z Białobok”.
GRYWALIZACJA odbędzie się w piątek 27 października 2023 r. w Białobokach, gmina Gać, powiat przeworski, woj. podkarpackie. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
Co to jest quest? Na czym polega grywalizacja?
Quest jest połączeniem gry terenowej z podchodami harcerskim oraz elementami nowych technologii. Stanowi on również samoobsługową „żywą lekcję historii”, której wiedza przekazywana jest w formie zabawy. Zadaniem uczestników gry jest odnalezienie skarbu ukrytego na końcu trasy questu. Jego odnalezienie umożliwia ulotka pełniąca funkcję przewodnika-mapy.
Grywalizacja to autorski pomysł Fundacji Questingu upowszechniania (nowo powstałych) questów w formule konkursu z nagrodami rzeczowymi. Konkurs taki polega na prawidłowym rozwiązaniu zagadek i rebusów oraz jak najszybszym przejściu trasy questu.
Czytanie ze zrozumieniem poleceń zamieszczonych w ulotce oraz prawidłowe rozwiązywanie zagadek, to klucz do sukcesu!
O kim opowiada utworzony quest? Na podstawie jakich materiałów został opracowany?
Quest ten został poświęcony pamięci kuriera AK, podporucznikaTadeusza Cieśli „Żbika”, który urodził się w Białobokach.
Questingowa opowieść o życiu „Niezłomnego z Białobok”, niemal w całości, została opracowana na podstawie fragmentów książki Pani dr Ireny Kozimali pt. „Żołnierze wyklęci. Z dziejów partyzantki antykomunistycznej w powiecie przeworskim 1944–1956„.
W jakim wieku muszą być uczestnicy grywalizacji? Czy jest to konkurs drużynowy? Czy przewidziano kilka kategorii wiekowych?
W grywalizacji mogą uczestniczyć wyłącznie drużyny szkolneze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.
Przewidziano dwie kategorie wiekowe dla uczniów z klas: IV-VI oraz VII-VIII. Możliwe jest tworzenie drużyn mieszanych, tj. z uczniów różnych klas w ramach tej samej kategorii wiekowej. Każda drużyna musi składać się z: nie mniej i nie więcej, niż 5 osób. W sumie zapewniony zostanie udział dla 20 drużyn.
Oczywiście uczniowie muszą przybyć do Białobok z Opiekunem szkolnym.
W jaki sposób można zgłosić drużyny?
Grywalizacja wymaga uprzedniej rejestracji. Zapisy drużyn przyjmowane będą od godz. 9:00, dnia 16 października 2023 r. Zgłoszenie przyjmowane będą mailowo i telefonicznie – dane kontaktowe zostały zamieszczone na dołączonym plakacie.
Kwalifikacja prowadzona jest według kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo udziału przysługuje drużynom szkolnym ze szkół na terenie gminy Gać.
Przed zgłoszeniem koniecznie należy zapoznać się z „Regulaminem GRYWALIZACJI”, który został udostępniony poniżej.
Ile czasu zajmie sama grywalizacja?
Rozpoczęcie imprezy zostało zaplanowane na godz. 9:00, a jej zakończenie przewidywane jest ok. godz. 15:00. Przy czym szacowany czas zakończenia grywalizacji może ulec zmianie, bowiem zależy od czasów przejścia trasy przez poszczególne drużyny uczestników.
Co otrzymają uczestnicy grywalizacji?
Uczestnicy grywalizacji otrzymają najważniejszy skarb jakim jest wiedza, zdobyta podczas dobrej zabawy. Ponadto wszyscy uczestnicy grywalizacji otrzymają również:
- zestaw poszukiwacza skarbu: ulotkę questingową i ołówek z gumką, a także butelkę wody i prowiant – na miejscu startu, przed wyruszeniem w trasę,
- ciepły posiłek – po przejściu trasy i w oczekiwaniu na kolejne drużyny,
- drobne upominki pełniące funkcję nagród rzeczowych – tuż po zakończeniu grywalizacji.
Jak się przygotować do grywalizacji? Czy coś trzeba zabrać na trasę?
Warto zabrać ze sobą dobry humor, a już koniecznie: ubranie adekwatnie do warunków atmosferycznych.