Questuj na Pogórzu Dynowskim i wygrywaj. Moc przygód i cenne nagrody czekają na Ciebie!

 

Turystyka z zagadkami zawitała ponownie do Bóbrki Kańczuckiej, Hadli Szklarskich, Jawornika Polskiego, Łopuszki Wielkiej, Przeworska i Siedleczki.  Inauguracji tras towarzyszy nowe wydawnictwo i konkurs z atrakcyjnymi  nagrodami.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zadanie nie jest skomplikowane, ale z pewnością wymaga sprytu i wytrwałości.

– Z okazji inauguracji nowych questów wydaliśmy Paszport Questowicza Pogórza Dynowskiego – podkreśla Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Ci, którzy chcą wziąć udział w naszej zabawie, muszą pobrać Paszport ze strony www.questing.pl, największej bazy questów w Polsce i wyruszyć śladem niezwykłych historii Pogórza Dynowskiego. Na końcu większości questów ukryliśmy skarby, czyli pieczęci. Uczestnicy konkursu musza przybić je w wyznaczonych w Paszporcie miejscach. Jeśli quest nie ma pieczęci, do Paszportu wpisujemy hasło główne, które odgadujemy podczas całego questu. Ten, kto zbierze przynajmniej 2 pieczątki lub hasła i odeśle zeskanowany Paszport na adres kontakt@questing.pl, może liczyć na upominek –smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, power banki i gadżety turystyczne. O nagrodę główną powalczą jednak ci, którzy przejdą przynajmniej 4 questy. A jest o co się starać! Trzy pierwsze osoby otrzymają tablety.

– Dla questowiczów mamy też zestawy gadżetów turystycznych przydatnych na każdej wyprawie, między innymi kubki termiczne, bidony i kompasy – mówi Andrzej Łopata, Prezes Fundacji Tradycyjna Zagroda. – Trzeba się jednak spieszyć. Tablety otrzymają tylko trzy pierwsze osoby, a ilość pozostałych nagród jest ograniczona!

 

Wielkie historie małych miejscowości

Questing to turystyka z zagadkami. Zadanie polega na przejściu trasy na podstawie wskazówek, które znajdziemy w ulotce. Po drodze rozwiązujemy szereg zagadek i rebusów, które prowadzą nas do końca trasy, gdzie czeka skarb – pieczątka potwierdzająca przejście questu.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu – podkreśla Andrzej Łopata. – Wspólnie z wolontariuszami odkryliśmy wiele ciekawych historii. Opowiadają je fascynujący narratorzy. W większości są to bohaterowie z dawnych lat. To wielkie postacie, które wpisały się na zawsze w historię regionlaną, a niektórzy z nich również Europy i Świata. Wystarczy wspomnieć, że podczas zabawy poznamy losy urodzonego w Bóbrce Kańczuckiej lotnika z legendarnego dywizjonu 303 czy rodzinę hrabiego dobrodzieja z Łopuszki Wielkiej, który szkołę i kościół ufundował, a również młyn, cegielnie i kopalnie utworzył, żeby dać ludziom stabilną pracę i dobrą płacę.

–Ten projekt pokazał, że w naszej okolicy nie brakuje ciekawych historii. Zapraszamy na Pogórze Dynowskie, by odkrywać jego dziedzictwo. Już mamy pomysły na nowe questy. Jeśli turyści i mieszkańcy polubią ten formę zwiedzania, z przyjemnością stworzymy kolejne trasy. Zachęcamy wszystkich questowiczów, by dzielili się z nami swoimi wrażeniami z questów.

 

Poszukiwacze przygód są wśród nas

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie – komentuje Edyta Lenart-Wojna z Fundacji Questingu. – Nie stworzylibyśmy tak ciekawych questów, gdyby nie nasi wolontariusze.  To niezwykłe, jak młodzież i seniorzy wspólnie poszukiwali ciekawych historii w swoich miejscowościach. Pokonali różnicę wieku i światopoglądu. Przez kilka miesięcy w projekt zaangażowała się ponad 100 wspaniałych osób. Mam nadzieję, że efekt naszej pracy spodoba się turystom.

Regulamin KONKURSU

PASZPORT QUESTOWICZA

Questy biorące udział w konkursie:

Społeczność Żydowska w Jaworniku Polskim – opowieści pani Barbary,

Siedleczka – wieś ludzi z dobrym sercem,

Czarne chwile w Łopuszce Wielkiej,

Przechadzka z Księciem,

Ocalić od zapomnienia

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!