Bałtów = polskie zagłębie questingu

Największy projekt questinguw Polsce „Bałtów – polska stolica questingu” został zakończony. Nowe questy są już dostępne dla wszystkich odwiedzających gminę Bałtów.

Projekt rozpoczął się w 2010 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy w poznawanie dziedzictwa kulturalnego i historycznego Bałtowa zaangażowało się 20 młodych wolontariuszy z klubu „Junior Bałt”, którzy wspólnie z przedstawicielami gospodarstw agroturystycznych przy wsparciu trenera questingu Łukasza Wilczyńskiego stworzyła 10 nowych questów.

Wolontariusze po odbyciu warsztatów i konsultacji, aktywnie włączyli się w proces tworzenia questów: przeszukiwali archiwa, biblioteki, docierali do ciekawych okazów przyrody, rozmawiali z najstarszymi przedstawicielami społeczności.  Przez przeszło rok aktywnie współpracowali z właścicielami gospodarstw agroturystycznych nad nowymi produktami turystycznymi, które w nietuzinkowy sposób opowiadają o dziedzictwie kulturowym  gminy Bałtów.

Efektem projektu jest 10 ścieżek edukacyjnych (questów), które są dostępne zarówno dla turystów indywidualnych, jak i wycieczek szkolnych oraz grup zorganizowanych.

Ulotki dostępne są w gospodarstwach agroturystycznych oraz w punktach informacji turystycznej w gminie Bałtów, a także w kompleksie turystycznym JuraPark.

Finalne ulotki questów  znajdują się również w zakładce „Gdzie questować” : http://questing.pl/c/gdzie-questowac/swietokrzyskie/

Każdy może je ściągnąć i wydrukować przed wyruszeniem w trasę. Dzięki temu można wcześniej zaplanować wyprawę i w dowolnym momencie po prostu zacząć odkrywać nowe miejsca i tajemnice Bałtowa.

Zapraszamy do odkrywania gminy Bałtów!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!