Bałtowskie questy prawie gotowe

W ostatni weekend sierpnia w gminie Bałtów odbyło się finalne testowanie questów, które powstały w ramach projektu „Bałtów – stolicą polskiego questingu”.

Przez ostatni rok dwudziestu wolontariuszy z klubu „ Junior Bałt” oraz dwudziestu przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych z gminy Bałtów, przy wsparciu trenera questingu stworzyła 10 nowych questów. Pozwolą one w interesujący sposób odkryć na nowo uroki i historię gminy Bałtów. Szlaki z zagadkami to nowa forma turystyki, która łączy edukację z przygodą. W Bałtowie można więc poznać m.in. walory pracy w gospodarstwie rolnym, wykorzystanie wielu rodzajów drzew w życiu człowieka, rutynowe zadania wojsk niemieckich stacjonujących podczas II Wojny Światowej w gminie Bałtów czy nauczyć się posługiwać kompasem.

W dniach 25-27 sierpnia wolontariusze wraz z trenerem questingu dokładnie sprawdzili trasę 10 ścieżek edukacyjnych, by zweryfikować mapy, punkty orientacyjne oraz miejsca ukrycia skarbu. Do wspólnego testowania questów zostali zaproszeni także ochotnicy, którzy po raz pierwszy przeszli trasę nowych ścieżek edukacyjnych. Ich cenne spostrzeżenia dotyczące szlaków zostaną wzięte pod uwagę w finalnej wersji questów. Questy będą dostępne dla wszystkich zwiedzających już wczesną jesienią.

Zobaczcie, jak wyglądało finalne testowanie questów:

 

 

 

 

 

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!