“Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – odkryj losy Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Mieleckiej i zdobądź atrakcyjne nagrody!

W niedzielę, 26 listopada, o godz. 9:00 w Miejscu Zatrzymania “Podróżnik” (Polana Niezłomnych k. Szydłowca w gminie Mielec, województwo podkarpackie) rozpocznie się inauguracja questu rowerowego, który opowiada o trudnej, ale pasjonującej historii Żołnierzy Niezłomnych na Ziemi Mieleckiej.

 Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w wydarzeniu, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody (tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe) i poznać te wydarzenia z dziejów Puszczy Sandomierskiej, które na wieki miały zostać wymazane z pamięci mieszkańców naszego kraju.

Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym przejechaniu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie questu, którzy uczestnicy poznają dopiero na starcie wydarzenia.

Wszyscy zgłoszeni gracze odwiedzą miejsca, w których żyli, ukrywali się, walczyli i ginęli Żołnierze Niezłomni. Na trasie nie zabraknie unikalnych na skalę kraju lokalizacji: największego w Polsce pomnika poświęconego żołnierzom podziemia niepodległościowego oraz “Parku Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, zwanego także “Polaną Niezłomnych”. Wyprawa tropem wielkiej historii wpisana jest w malownicze tereny prastarej Puszczy Sandomierskiej.

Nagrody otrzymają natomiast ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki z opisu trasy. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, swoje uczestnictwo należy jednak wcześniej zgłosić pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe). Nie nakładamy ograniczeń wiekowych. Należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę swoich opiekunów, a trudna tematyka questu wymaga od uczestników zrozumienia dramatycznych wątków z historii naszego kraju.

To także ostatnia w tym roku grywalizacja rowerowa. Uczestnicy powinni mieć swoje rowery i być przygotowani na jesienną aurę.

Jeśli tego dnia nie będzie Cię okolicach Mielca – nic straconego. Dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” opis trasy będzie dostępny przez cały czas.

Quest “Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” to nagroda, którą Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Rędziny” otrzymało w konkursie Fundacji Questingu na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja wyprawy rowerowej przez tajemniczą Puszczę Sandomierską, która ukazuje nieznane wątki z historii Ziemi Mieleckiej zdecydowanie przypadła do gustu naszej społeczności questowej, a także lokalnym patriotom i miłośnikom Ziemi Mieleckiej. Partnerami questu i grywalizacji są Fundacja Prometeo oraz Fundacja Non Notus.

Realizacja konkursu, questu we Włodawie i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!