Co warto zabrać na wycieczkę, odkrywanie questów?

Szykując się na wycieczkę czy jakąkolwiek imprezę turystyczną jedną z najważniejszych rzeczy jest spakowanie odpowiedniego sprzętu i ubioru turystycznego. Postaram się, przedstawić Wam kilka podstawowych rad dotyczących wyboru odpowiedniego ekwipunku oraz czego lepiej unikać.

Jak wiadomo dobór ubioru i sprzętu turystycznego zależy od wielu czynników:

miejsca, do którego się udajemy,

planowanego czasu wyprawy,

warunków pogodowych, aktualnego stanu i przewidywanych warunków oraz pory roku,

celu w jaki zamierzamy osiągnąć, czy głównym celem jest ruch i aktywny wypoczynek, czy nastawiamy się głównie na zwiedzanie i poznawanie okolicy, czy będziemy robić częste przystanki, czy chcemy pokonać trasę w jak najkrótszym czasie np. na rowerze,

wieku i liczby osób, z którymi podróżujemy,

indywidualnych upodobań, zawsze jednak istnieją jakieś ogólne zasady doboru sprzętu, które warto znać ;)

Oczywiście nie jest to pełna lista czynników, które wpływają na kryteria doboru sprzętu na naszą wycieczkę. Wszyscy zwracamy zapewne uwagę na szereg innych rzeczy. Nie od razu każdy będzie posiadał w pełni kompletny sprzęt turystyczny, jednak z czasem zaopatrzy się w odpowiednie obuwie, odzież, plecak itp. Jeżeli chodzi o Questing, to większość imprez jest organizowana przez lokalne samorządy, stowarzyszenia i firmy. Wtedy sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ możemy liczyć na darmowe broszury turystyczne, odpowiednią oprawę i organizację, uzyskać poradę w co się zaopatrzyć wybierając się na dany Quest! Natomiast jeżeli chcemy wycieczkę z Questami zorganizować sami, np. dla naszych milusińskich jesteśmy zdani na siebie. Udając się w rejon, którego nie znamy warto wynająć przewodnika turystycznego, w przypadku planowania wyprawy bez dzieci możemy poszaleć i przeżyć odważniejszą przygodę – pamiętajmy jednak zawsze o rozsądku i rozwadze! W kolejnej części przedstawię podstawowe rzeczy, które warto mieć w plecaku podczas wymarzonej wycieczki;)

Marcin Dziekan

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!