W 2024 dołącz do partnerskiej sieci najlepszych questów w Polsce 

Jeśli Twoja organizacja posiada przynajmniej jeden quest, możesz dołączyć go do tworzonej przez Fundację Questingu ogólnopolskiej partnerskiej sieci questów. Co zyskujesz współpracując z nami? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Od 2023 roku, dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności, Fundacja Questingu realizuje projekt, który ma na celu stworzenie ogólnopolskiej sieci aktualnych i angażujących questów. Do tej pory dołączyło do nas już 15 podmiotów z 6 województw w całej Polsce.

Nasi Partnerzy mogą liczyć na:

 • Coroczną aktualizację questu przez naszych doświadczonych Trenerów Questingu – pamiętaj, że możesz dołączyć do nas nawet wtedy, gdy opis Twojej trasy stracił już na aktualności; współpracując z nami masz pewność, że nasi Trenerzy pojawią się na queście i zaktualizują jego opis i zagadki, a odświeżona trasa będzie monitorowana – przez naszych Trenerów lub Twoich wolontariuszy.
 • Udostępnienie questu na stronie internetowej i w aplikacji  mobilnej – nasi questowicze mają dostęp do angażujących i zawsze aktualnych questów: za pomocą strony www.questing.pl oraz naszej aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” na systemy Android i iOS; dołączając do naszej sieci masz pewność, że Twoja trasa znajdzie się na naszej interaktywnej mapie questów.
 • Promocję questu i Twojej miejscowości – chętnie podzielimy się informacjami o Twoim queście z naszą społecznością questową w Polsce zgromadzoną wokół profili na Facebooku i Instagramie. Masz inny pomysł na promocję? Odezwij się do nas – chętnie opracujemy wspólny plan działania.
 • Możliwość udziału w Programie Lojalnościowym – już niebawem ruszamy z naszym najnowszym projektem: programem lojalnościowym dla zaangażowanej społeczności questowej; questowicze otrzymają gadżety za przejście z aplikacją mobilną odpowiedniej liczby wybranych tras. Pamiętaj, że do Programu mogą dołączyć tylko zweryfikowane trasy naszych Partnerów. Nie czekaj – program lojalnościowy ruszy już w sezonie turystycznym 2024!

Chcesz dołączyć do naszych Partnerów lub chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami. Napisz kontakt@questing.pl lub zadzwoń +48 500 638 679.

Masz wątpliwości? Zobacz listę najczęściej zadawanych pytań.

W jaki sposób można dołączyć do Partnerskiej Sieci Questów Fundacji Questingu? Od strony formalnej dołączenie do sieci questów i programu lojalnościowego odbywa się na mocy pisemnych porozumień. Ich warunki są standardowe dla wszystkich Partnerów, zależą przede wszystkim od liczby questów, które chcesz włączyć do sieci i programu lojalnościowego.

Czy dołączenie do sieci questów i do programu lojalnościowego jest płatne? 

Tak, współpraca z nami w tym zakresie wiąże się z uiszczeniem dorocznej opłaty, którą w całości przeznaczamy na audyty tras w terenie, utrzymanie aplikacji mobilnej i strony www oraz zakup gadżetów do programu lojalnościowego. Wysokość opłaty ustalana jest indywidualnie dla każdego Partnera (w zależności od liczby questów umieszczonych w programie lojalnościowym).

Czy mogę dołączyć do partnerskiej sieci questów promowanych na stronie www i aplikacji bez udziału w programie lojalnościowym?

Tak, istnieje taka możliwość. Pamiętaj jednak, że udział w programie lojalnościowym to dodatkowa forma promocji questu i unikalna forma mobilizacji questowiczów do wyprawy na Twoją trasę.

Czy mogę dołączyć do programu lojalnościowego bez dołączenia do partnerskiej sieci questów? Nie ma takiej możliwości. W programie lojalnościowym promujemy wyłącznie zweryfikowane przez nas trasy, które są pod naszym bieżącym monitoringiem.

Posiadam quest, którego nie tworzyła Fundacja Questingu. Czy mogę dołączyć do Waszych działań?

Tak, jeśli:

 •  posiadasz prawa autorskie do questu, które umożliwiają Ci jego modyfikację i wykorzystanie go do wybranych przez Ciebie celów;
 • quest stworzony został zgodnie z opracowaną przez fundację Valley Quest metodologią lub zgadzasz się, by nasi trenerzy questingu wprowadzili wszystkie niezbędne zmiany.

Nie jesteś pewny/a, czy Twój quest spełnia te warunki? Skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, co można dla Ciebie zrobić.

Dołącz do sieci naszych Partnerów:

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

 • Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
 • Muzeum Historii Polski w Warszawie

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

 • Muzeum Historyczne – Muzeum Podlaskie w Białymstoku

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

 • Fundacja “Tradycyjna Zagroda”
 • Gmina Kuryłówka
 • Stowarzyszenie społeczno-edukacyjne „Orzeł Biały – Strzelec”
 • Stowarzyszenie społeczno-kulturalne “Rędziny”

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Jastarni
 • Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Instytut Śląski w Opolu

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

 • Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Ciekotach
 • Miasto i Gmina Szydłów
 • Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie
 • Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
 • “Sienkiewiczówka” w Oblęgorku

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!