Fundacja Questingu z ministerialnym dofinansowaniem! Powstanie aplikacja mobilna!

Mamy świetne wiadomości dla wszystkich miłośników questingu, nie tylko w województwie świętokrzyskim! Fundacja Questingu otrzymała dofinansowanie na stworzenie innowacyjnej aplikacji mobilnej!

Podróżuj, odkrywaj Polskę bezpiecznie – aplikacja mobilna gier terenowych to tytuł zadania, które otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tym samym Fundacja pozyskała środki na stworzenie innowacyjnej aplikacji mobilnej, która umożliwi bezpieczne i angażujące zwiedzanie 120 lokalizacji w całej Polsce za pomocą interaktywnych questów.

Co ważne, aplikacja spełniać będzie standard WCAG 2.1, czyli zestaw wytycznych, dzięki którym treści dostępne w Internecie są w pełni dostępne dla każdego – także dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i seniorami.

Jak podkreśla prezes Fundacji Questingu, Edyta Lenart-Wojna, aplikacja mobilna to narzędzie, na które questowicze czekali od dawna. – Na bieżąco śledzimy trendy i pytamy o opinie fanów questingu w całej Polsce. Wbrew powszechnie przyjętym opiniom, seniorzy coraz chętniej sięgają po cyfrowe źródła informacji i rozrywki.

Dzięki darmowej aplikacji, która już z końcem czerwca będzie dostępna w sklepach Google Play i AppStore, turyści będą mogli odkryć 120 questów w całej Polsce bez konieczności pobierania ulotki ze strony internetowej lub lokalnego centrum informacji turystycznej.

Zagadki przedstawione będą w formie interaktywnych łamigłówek i rebusów. Dzięki nim osoby w różnym wieku i o różnych możliwościach poznawczych będą mogły w sposób angażujący odkryć atrakcyjne turystycznie obszary naszego kraju.

Aplikacja będzie na bieżąco monitorować położenie użytkownika. Aby poprawnie przejść dany quest, trzeba będzie zameldować się z wyposażonym w moduł gps smartfonem w punktach kontrolnych. O bezpieczeństwo questowiczów zadba system podpowiedzi, dzięki którym każdy poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zagadkami.

Na potrzeby aplikacji Fundacja Questingu przystosuje opis tras w całej Polsce. Co ważne trasy zostaną dobrane tak, że będą je mogły przejść osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorzy.

 

Podróżuj, odkrywaj Polskę bezpiecznie – aplikacja mobilna gier terenowych w ramach Zadania Publicznego z zakresu części 40 budżetu Państwa –  2022 rok od Ministerstwa Sportu i Turystyki
Okres realizacji: 1 marca -31 grudnia 2022
Kwota dofinansowania: 110000,00 zł. Wkład własny: 36950,00 zł.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!