Hakawati – niezwykły Wieczór Opowieści w Bałtowie

Arabskie przypowieści Hodży Nassredina, bajka afrykańska, baśń słowiańska, a także współczesna opowieść futbolowa i bajka dla dorosłych czekają na słuchaczy Wieczoru Opowieści, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 22 lutego w Bałtowie.

Wieczór Opowieści jest otwartą dla wszystkich chętnych częścią projektu Centrum Dziedzictwa Przedsiębiorczości Społecznej realizowanego przez LGD Krzemienny Krąg. Celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie mieszkańców w odkrywanie dziedzictwa kulturowego i stworzenie w oparciu o nie, nowatorskich atrakcji turystycznych. Jednym z trzech głównych filarów projektu, obok questingu i grywalizacji jest storytelling, czyli tradycja opowiadania.

Piątkowe widowisko narracyjne, prowadzone przez znanego opowiadacza, twórcę tekstów piosenek Jarosława Kaczmarka, ma przybliżyć, czym jest storytelling oraz pokazać, jakie bogactwo form i tradycji drzemie w historiach ustnych. To również zapowiedź atrakcji, z której będą mogli skorzystać mieszkańcy i turyści już w nadchodzącym sezonie. W ramach projektu powstanie bowiem sieć profesjonalnych narratorów lokalnych, których będzie można spotkać i posłuchać w karczmach, restauracjach, hotelach, czy na szlakach turystycznych. Ich opowieści przeniosą słuchaczy w magiczny świat odkrytych na nowo baśni i legend, pozwolą poznać region z zupełnie innej perspektywy i w niebanalny sposób uzupełnią wiedzę o danym miejscu.

—–
Wieczór Opowieści rozpocznie się w piątek, 22 lutego o godz.: 18:00 w kawiarence w Wiosce Świętego Mikołaja na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. WSTĘP WOLNY.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!