Kobiety Żeromskiego – odkryj nieznane wątki z życia pisarza i walcz o cenne nagrody!

W sobotę, 18 listopada, o godz. 12:00 w Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Ciekotach (gmina Masłów, województwo świętokrzyskie) rozpocznie się inauguracja questu, który opowiada o skomplikowanych relacjach, które łączyły Stefana Żeromskiego z otaczającymi go kobietami.

 

Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w wydarzeniu, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody (tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe) i poznać wątki z biografii pisarza, o których nie mówi się przy okazji omawiania prozy Żeromskiego na szkolnych lekcjach.

 

Stefan Żeromski – jeden z najważniejszych twórców XX-wiecznej polskiej literatury, był postacią wielowymiarową. Targany uczuciami, przez całe życie budował skomplikowane relacje z kobietami.

 

Za co najbardziej kochał swoją matkę, Franciszkę? Jak postrzegał macochę, Antoninę?  Dlaczego w pewnym momencie życia unikał sióstr? O czym pisał do swej młodzieńczej miłości i gdzie poznał swoją żonę, Oktawię? Odpowiedzi na te pytania poznacie już 18 listopada podczas grywalizacji, którą Fundacja Questingu organizuje wraz z Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Ciekotach.

 

Zabawa polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie questu udostępnionym na starcie wydarzenia.

 

Nagrody otrzymają ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zgłosić wcześniej swoje uczestnictwo pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe).  Ze względu na tematykę questu, zabawa przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

 

Quest prowadzi przez Ciekoty – malowniczą miejscowość w sercu Gór Świętokrzyskich. To tutaj Stefan Żeromski spędził swoje dzieciństwo i tutaj kształtowała się jego literacka wrażliwość. W miejscu, w którym stał dom rodziny Żeromskich, znajduje się dziś symboliczny drewniany dworek a obok niego – nowoczesne Centrum Edukacji i Kultury z multimedialną wystawą poświęconą pisarzowi.

 

Jeśli tego dnia nie będzie Cię w Ciekotach – nic straconego. Dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” opis trasy będzie dostępny przez cały czas.

Quest “Kobiety Żeromskiego” to nagroda, którą Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Masłowie otrzymało w konkursie Fundacji Questingu na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja spaceru, który demitologizuje postać Stefana Żeromskiego i opowiada o nieznanych wątkach w biografii pisarza przypadł do gustu naszej społeczności questowej, sympatykom “Szklanego Domu” i lokalnym patriotom z terenów Gminy Masłów.

 

Realizacja konkursu, questu we Włodawie i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!