Druga edycja konkursu na najlepszy quest!

Druga edycja konkursu ,,Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości”

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, ruszamy z drugą edycją naszego konkursu na najciekawszy pomysł na quest w 2024 roku! Zgłoś do nas opis wymarzonej trasy i wygraj bezpłatny quest i organizację inauguracji trasy.

To nasz kolejny projekt questowy na tak szeroką skalę, możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Swoje pomysły na questy mogą zgłaszać samorządy i ich jednostki organizacyjne oraz instytucje z sektora NGO, a więc podmioty, które zajmują się szeroko pojętą niekomercyjną popularyzacją i promocją turystyki dziedzictwa. Warto pamiętać, że konkurs jest otwarty zarówno dla dotychczasowych Partnerów Fundacji Questingu, jak i podmiotów, które jeszcze z nami nie współpracowały.

Chcesz wziąć udział w konkursie? Nic prostszego!

Wystarczy opisać swój pomysł na trasę i przesłać go do nas.

– Zgłoszenia będziemy przyjmować mailowo na formularzu, który już od czwartku 13 czerwca pojawi się na naszej stronie www.questing.pl – tłumaczy Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Jego wypełnienie nie zajmie dużo czasu. Najważniejsze, by krótko i ciekawie opisać swój pomysł na quest, gdyż to właśnie na tej podstawie internauci zdecydują, na kogo oddadzą swój głos. Należy też pamiętać o załączeniu wymaganych regulaminem konkursu oświadczeń. Każda instytucja może zgłosić jeden pomysł na quest.

W tym roku zgłoszone questy będą musiały także spełniać dodatkowe kryterium.

– Zależy nam, by questy, które stworzymy w ramach konkursu, były motorem napędowym do rozwoju turystyki w danej miejscowości – tłumaczy Edyta Lenart-Wojna. – Dlatego też przy zgłoszeniu questu trzeba będzie opisać, w jaki sposób przyczyni się on do rozwoju małej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscach często wybieranych do aktywnego wypoczynku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmować od 13 do 23 czerwca do godziny 23:59.

Społeczność questowa ma głos!

Zakwalifikowane pomysły na questy zostaną poddane głosowaniu internautów. W dniach 24–30 czerwca na stronie www.questing.pl dostępna będzie lista zgłoszonych do konkursu scenariuszy. Który z nich okaże się najlepszy? O tym zdecydują internauci podczas specjalnego głosowania.

Chętni internauci będą mogli oddać jeden głos dziennie. W ten sposób wyłonionych zostanie aż 20 najciekawszych propozycji, które jeszcze w 2024 zostaną przez nas zmienione w angażujące questy.

Rywalizacja pełna korzyści

Od lipca do listopada nawiążemy współpracę z instytucjami, których pomysły znalazły się wśród 20 najwyżej ocenionych w internetowym głosowaniu.

Na podstawie zgłoszonych scenariuszy opracujemy profesjonalne questy, które udostępnimy za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Questing – gry terenowe na platformy Android i iOS.

Ale to jeszcze nie wszystko!

Nowe questy staną się motywem przewodnim 20 wydarzeń, które zorganizujemy na rzecz zwycięskich instytucji. Każdy z questów będzie miał bowiem oficjalną inaugurację, podczas której mieszkańcy, odwiedzający i turyści powalczą o atrakcyjne nagrody.

Upominki zdobędą ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę questu i rozwiążą wszystkie zagadki, korzystając z jak najmniejszej liczby podpowiedzi.

– Postępy uczestników zabawy mierzyć będzie na bieżąco nasza aplikacja mobilna Questing – gry terenowe – mówi Edyta Lenart-Wojna. –. Dzięki tej innowacji nasze questowe inauguracje organizowane są jeszcze sprawniej.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!