Mrożąca krew w żyłach historia Radomia!

W ostatni weekend kilkanaście osób ciężko pracowało nad nowym questem na mapie Polski, tym razem w Radomiu! Na jego premierę zapraszamy Was już 21 października.

W dniach 9-10 września w radomskim Amfiteatrze odbyły się pierwsze warsztaty, na których zagłębiliśmy się w historie związane z osiedlem Oboziskiem. Jedna z nich wzbudziła nasze szczególne zainteresowanie, jesteśmy przekonani, że Was też zafascynuje.

Wynikiem intensywnej pracy jest wyjątkowy quest. Trzeci w Polsce, który przechodzimy po zmierzchu i (co jest nietypowe w questingu) w całości napisany jest prozą! Mamy dla Was prawdziwą, którą ciężko sobie dziś wyobrazić. Odkryjemy przykurzony nieco czas. Narratorem w queście jest kobieta, która opowiada nam swoje dzieje osadzone w 1942 roku. To naprawdę mocna historia dlatego quest ten polecamy osobom o silnych nerwach!

„Naszym celem jest to, aby turysta odwiedzający Radom, mógł poznać chociaż małą część jego historii. Historię, która nie zawsze była usłana różami, taką którą powinni poznać wszyscy młodzi ludzie – mówi Roksana Łojek – koordynator projektu – Dzięki questowi „Zbrodnicze karty historii Radomia” stało się to całkiem realne – dodaje koordynatorka.

Organizatorzy projektu zapraszają wszystkich na spacer questem, zarówno tych, którzy Radomia nie znają jak i jego mieszkańców, aby mogli odkryć mało popularną historię miejsc, które mijają na co dzień.

Już 21 października o godz. 18 zapraszamy Was na premierę pierwszego questu w Radomiu! Start: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1, Radom.

 

Co ze sobą zabrać:

Zachęcamy też, aby wziąć ze sobą różę lub znicz (Po co? Tego Wam teraz nie możemy zdradzić!) Będzie wyjątkowo, obiecujemy!

Czas trwania questu: 50 minut

 Inicjatywa „Questowisko” realizowana jest  w projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze” w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!