Na tropie szczęścia

przechwytywanieMarzec, to miesiąc odwilży, zieleni na nowo wkraczającej do przyrody, zapachu przebiśniegów i złotego pyłu unoszącego się z kwiatów leszczyny. To najlepszy czas na pierwsze pozimowe spacery z rodziną czy szkolne krajoznawcze wycieczki. A jeśli dodamy do tego kilka zagadek, obietnicę fascynującej przygody i, co szczególne, poznawanie dziedzictwa historycznego swojego regionu, to otrzymujemy idealną propozycję na intensywne spędzenie kilkudziesięciu minut w gronie przyjaciół lub rodziny.

Idealnym questem, pasującym do rodzinnych wycieczek lub szkolnych wypraw z okazji zbliżającej się wiosny, będzie Siódemka − piesza wycieczka po Bałtowie, znajdującym się niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego. Malownicza wieś, znana szczególnie dzięki wapiennym, stromym zboczom Doliny Kamiennej, oferuje również tropy dinozaurów pochodzących z okresu jury czy wielowiekowe zabytki przeszłości. Quest Siódemka, który nazwę wziął od szczęśliwej cyfry, na pewno przyniesie swoim questowiczom wiele radości, a może, w młodych adeptach pieszych wędrówek, odkryje również smykałkę do archeologii…

W Bałtowie, w 2013 roku, powstała Fundacja Questingu, której celem jest propagowanie i rozwój questingu w Polsce oraz zaangażowanie społeczności lokalnej w promocję turystyki i dziedzictwa swoich regionów. Fundacja ponad rok temu rozpoczęła organizację Obywatelskiej Akademii Questingu, której celem jest szkolenie przyszłych trenerów, którzy oprócz posiadania wiedzy z zakresu questingu będą również przygotowani do animowania środowisk lokalnych oraz pobudzania ich aktywności.

belka_fundacjafio1

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!