Nowy projekt w województwie pomorskim

„Quest to unowocześniona gra terenowa częściowo łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Uczestnicy zabawy poruszają się nieoznakowanym szlakiem na podstawie rymowanych wskazówek, które będą im udostępnione w ulotkach opublikowanych zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej. Pokonując trasę questu uczestnicy muszą rozwiązać zagadki, które pozwolą im odgadnąć hasło. Zagadki oraz cały tekst pisany jest wierszem, co ma ułatwić zapamiętanie zawartych w nim informacji historycznych, przyrodniczych, kulturowych czy lokalnych legend. Każdy uczestnik sam sobie jest przewodnikiem. Na końcu każdego questu na „questowiczów”” czeka niespodzianka w postaci ukrytego skarbu, którą jest np. możliwość zdobycia okolicznej pieczątki, potwierdzającej ukończenie szklaku.”


Realizacja Questów Kaszub Północnych na obszarze działania Partnerów (Lokalna Grupa Działania „Bursztynowy Pasaż” oraz Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka) ma charakter innowacyjny, wprowadza nowatorskie narzędzia wykorzystujące lokalne zasoby historyczne, kulturowe, turystyczne i przyrodnicze oraz wprowadza na obszar nowy produkt turystyczny.
W ramach projektu grupa uczestników odwiedzi Bałtów – polską stolicę questingu, w celu poznania dobrych praktyk z zakresu questingu a następnie opracuje przy współpracy z Fundacją Questingu 10 questów o tematyce kulturowej, historycznej i przyrodniczej na terenie województwa pomorskiego. Wszystkie questy zostaną przetłumaczone na język angielski. Całość projektu zakończy inauguracja questów.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!