Odkryj skarby Puszczy Sandomierskiej, zdobądź wiedzę o przyrodzie i walcz o cenne nagrody!

Już w niedzielę, 12 listopada o godz. 10:00 na Polanie Niezłomnych k. Szydłowca (województwo podkarpackie) rozpocznie się inauguracja rowerowego questu na terenie Gminy Mielec. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w zabawie, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody i zdobyć cenną wiedzę o historii i niepowtarzalnej przyrodzie Puszczy Sandomierskiej. 

Zabawa, którą Fundacja Questingu organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno-Edukacyjnym „Orzeł Biały-Strzelec” przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec i Fundacji Prometeo, polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie trasy udostępnionym wszystkim uczestnikom na starcie wydarzenia.

Nagrody otrzymają ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zgłosić wcześniej swoje uczestnictwo pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe). Należy pamiętać, że rowery należy zapewnić we własnym zakresie.

Warto się jednak pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona, a trzy pierwsze miejsca nagrodzimy tabletem, smartwatchem i słuchawkami bezprzewodowymi. 

Jeśli tego dnia nie będzie Cię w podkarpackim Szydłowcu – nic straconego. Quest, dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” dostępny będzie przez cały czas, niezależnie od pory roku i pogody. Warto poświęcić chwilę, by poznać urokliwe, nieodkryte przez masową turystykę zakątki Puszczy Sandomierskiej. 

Na trasie questu zobaczysz bowiem niezwykłe pomniki przyrody: już z oddali powitają Cię: majestatyczny dąb Kowal, którego wiek szacuje się na 300 lat i niezwykła sosna z imponującym obwodem pnia wynoszącym aż 368 centymetrów. Zobaczysz też wydmy, które są pamiątką po ostatnim zlodowaceniu oraz malowniczy zbiornik wodny Zajączek… a to tylko niektóre atrakcje na trasie, bo quest pozwoli Ci także odkryć te miejsca, które świadczą o związkach nieprzebytych lasów z okolicznymi mieszkańcami. 

By walczyć o nagrody, będziesz musiał(a) zwrócić uwagę na urokliwą kapliczkę świętego Huberta i pozostałości po kolejce transportującej drewno do okolicznych tartaków. Możliwe, że to właśnie tu znajdziesz odpowiedzi na zagadki w opisie questu?

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!