Odkrywamy uroki Kresowej Osady – tworzymy nowe questy!

Roztocze Wschodnie jest jednym z najbardziej malowniczych regionów Polski. To tu, w Baszni Dolnej, powstała Kresowa Osada, „wioska tematyczna, która przenosi w przeszłość. Odwołuje się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferując możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody.” Brzmi ciekawie? Też tak uważamy, dlatego z miłą chęcią powróciliśmy w te tereny, aby poprowadzić trasy dwóch, nowych questów właśnie w Kresowej Osadzie. Ścieżki będziecie mogli przemierzyć już w kwietniu przyszłego roku.

W połowie grudnia wybraliśmy się do Kresowej Osady, gdzie odbyły się trzydniowe warsztaty, w których wzięli udział pracownicy Kresowej Osady. Wszyscy z zapałem i pełni pozytywnej energii przystąpili do pracy, w efekcie której powstały nowe ścieżki.

Dzięki pierwszemu z questów najmłodsi uczestnicy zabawy będą mieli okazję poznać otoczenie Kresowej Osady – przyjrzą się miejscom, w których rzemieślnicy wykonywali swoje prace, dowiedzą się czym zajmowali się poszczególni wytwórcy i jak wyglądało dawne życie wiejskie. Do zabawy wpletliśmy więc odrobinę historii oraz tradycji regionu.

Dla nieco starszych questowiczów przygotowujemy ścieżkę prowadzącą przez pobliski las, umożliwiając uczestnikom poznanie walorów tutejszej przyrody. Pokazując różnorodność fauny i flory razem odkryjemy bogactwo Roztocza Wschodniego.

Zapraszamy do wspólnego questowania!

 

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!