Ostrowiecki Dzień Sportu 2021 już w najbliższą niedzielę

15 sierpnia po raz pierwszy w Ostrowcu Świętokrzyskim organizacje pozarządowe będą organizować Dzień Sportu – mając na celu promocję aktywnego wypoczynku, szczególnie w wakacje. I tak:  Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, Stowarzyszenie Ostrower, Fundacja Aktywnych Mam, Akademia Piłkarską Galacticos, Akademia Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski, Związek Harcerstwa Polskiego hufiec Ostrowiec Świętokrzyski,  Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO, Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak, Fundacja Questingu i Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg pod przewodnictwem lidera projektu ,,Wakacje Offline 2021” – tj. Stowarzyszenia Szachowego Hetman, będą promować swoje aktywności w tym dniu. Podczas wydarzenia, każda z wymienionych organizacji będzie prowadzić swoje konkurencje i rywalizacje, a na uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz poczęstunek w ramach uzupełnienia kalorii.

 

Na scenie muszli na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin prezentować się będą także młodzi artyści ze studia wokalnego Metro a do zabawy zagrzewać będzie uczestników dobra muzyka, pokazy zumby i nie tylko.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach trwającego cały czas w mieście projektu Wakacje Offline 2021, które pod przewodnictwem Stowarzyszenia Szachowego Hetman realizują ww. organizacje, a Ostrowiecki Dzień Sportu ma być swoistym uhonorowaniem tych działań. Za realizację tej części projektu i organizację wydarzenia pn. ,,Ostrowiecki Dzień Sportu” odpowiedzialna jest LGD Krzemienny Krąg – tak jak za realizację poszczególnych aktywności w czasie trwania projektu, odpowiedzialne są poszczególne stowarzyszenia i fundacje.

 

Początek wydarzenia na terenie OW Gutwin o godzinie 15 – tej, a całość potrwa do godziny 20 -tej.

 

Wcześniej od godziny 10 -tej w siedzibie Stowarzyszenia Szachowego Hetman odbywać się będzie turniej szachowy, a o godzinie 16- tej pod Kinem Etiuda rozpocznie się rowerowy quest, realizowany przez Fundację Questingu, który dotyczyć będzie nie czego jak innego, jak tylko historii ostrowieckiego sportu i postaci z nim związanych w mieście. Potrwa on około 2 godzin, a zakończy się na terenie Gutwinu – tam gdzie będzie trwał Ostrowiecki Dzień Sportu.

 

Udział w wydarzeniu, jak i we wszystkich zajęciach realizowanych w ramach projektu Wakacje Offline 2021 jest nieodpłatny, a środki na jego realizację pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach konkursu: ,,Sportowe wakacje +”

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!