Podziel się ciekawą historią i zdobądź bezpłatny quest oraz organizację wydarzenia dla Twojej miejscowości!

W przyszły poniedziałek (15 maja) rusza przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na najciekawszy pomysł na quest w 2023 roku! Warto podjąć wyzwanie, gdyż Fundacja Questingu na bazie „scenariuszy” z najwyższą liczbą głosów internautów zrealizuje aż 10 questów i inauguracji z atrakcyjnymi nagrodami! 

 

To kolejny projekt questowy na tak szeroką skalę. Organizacja konkursu możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

 

Przede wszystkim należy opracować “scenariusz” questu, a następnie przesłać go do Fundacji Questingu.

 

– Zgłoszenia będziemy przyjmować mailowo na formularzu, który już 15 maja pojawi się na stronie www.questing.pl  – tłumaczy Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Jego wypełnienie nie zajmie dużo czasu.  Najważniejsze, by krótko i ciekawie opisać swój pomysł na quest, gdyż to właśnie na tej podstawie internauci zdecydują, na kogo oddadzą swój głos. Należy też pamiętać o załączeniu wymaganych regulaminem konkursu oświadczeń. Każda instytucja może zgłosić jeden pomysł na quest. 

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 15 do 22 maja do godziny 23:59. 

 

Pomysły pod oceną internautów

Pomysły na questy zostaną poddane głosowaniu internautów. W dniach 25 maja – 3 czerwca na stronie www.questing.pl dostępna będzie lista zgłoszonych do konkursu scenariuszy. Który z nich okaże się najlepszy? O tym zdecydują internauci podczas specjalnego głosowania.

 

Chętni internauci będa mogli oddać jeden głos dziennie z każdego adresu IP. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 najciekawszych propozycji, które jeszcze w 2023 zostaną zrealizowane przez Fundację Questingu.

 

Co można zyskać?

Od czerwca do listopada Fundacja Questingu nawiąże współpracę z instytucjami, których pomysły znalazły się wśród 10 najwyżej ocenionych w internetowym głosowaniu. 

 

Trenerzy Questingu na podstawie zgłoszonych scenariuszy opracują profesjonalne questy, które dostępne będą za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej “Questing — gry terenowe” na platformy Android i iOS. Ale to jeszcze nie wszystko!

 

Nowe questy staną się motywem przewodnim 10 wydarzeń, które Fundacja Questingu zorganizuje na rzecz zwycięskich instytucji. Każdy z questów będzie miał bowiem oficjalną inaugurację, podczas której mieszkańcy, odwiedzający i turyści powalczą o atrakcyjne nagrody (tablet, smartwatch, słuchawki bezprzewodowe). Nagrody zdobędą ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę questu i rozwiążą wszystkie zagadki korzystając z jak najmniejszej liczby podpowiedzi. 

 

– Postępy uczestników zabawy mierzyć będzie na bieżąco nasza aplikacja mobilna “Questing – gry terenowe” – mówi Edyta Lenart-Wojna. – Organizacja imprez questowych poprzez aplikację mobilną to tegoroczna nowość w ofercie Fundacji Questingu. Dzięki tej innowacji nasze questowe inauguracje będą organizowane jeszcze sprawniej. 

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Swoje pomysły na questy mogą zgłaszać samorządy i ich jednostki organizacyjne oraz instytucje z sektora NGO, a więc podmioty, które zajmują się szeroko pojętą promocją turystyki dziedzictwa. Warto pamiętać, że konkurs jest otwarty zarówno dla dotychczasowych Partnerów Fundacji Questingu, jak i podmiotów, które jeszcze z nią nie współpracowały.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!