Polska stolica questingu – Bałtów!!!

Questing w Polsce zyskuje na popularności, spore aspiracje w tej dziedzinie ma Bałtów, który chce stać się polską stolicą questingu :) W tym celu powstał projekt pod nazwą „Bałtów polską stolicą questingu”, w którym bierze udział 20 gospodarstw agroturystycznych, dwudziestu młodych ludzi, na podstawie czego powstać ma 20 questów promujących gminę Bałtów i oczywiście sam questing jako formę poznawania dziedzictwa kulturowego regionów.

Na początku powstawania projektu w Bałtowie, część jego uczestników z dystansem i niedowierzaniem podchodziło do słowa questing. Jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Dzięki zaangażowaniu współtwórców przedsięwzięcia udało się stworzyć nietuzinkowy produkt turystyczny, który w niezwykły sposób opowiada o dziedzictwie kulturowym małej ojczyzny Bałtów :) Projekt jest doskonałym narzędziem promocji miejscowości i zwiększenia zainteresowania okolicą wśród potencjalnych turystów. Oprócz funkcji edukacyjnej i promocyjnej, celem questingu jest także dobra zabawa, a taka niewątpliwie towarzyszy  tworzeniu questów, i ich realizacji ;)

Projekt ten pozwala zrealizować pasję, zainteresowania i talenty młodych ludzi, ponad to zachęca do współpracy całą społeczność lokalną, dając wszystkim uczestnikom wymierne korzyści. Istotne jest zaszczepienie w młodzieży chęci zgłębiania wiedzy o swoim regionie oraz otwarcia na nowości :) Bałtów jest wspaniałym przykładem wykorzystana ludzkich i naturalnych potencjałów drzemiących w społecznościach lokalnych, warto brać przykład i wdrażać podobne projekty w gminach całej Polski. Więcej na temat samego projektu i jego uczestników znajdziecie na stronie www.baltow.questing.pl.

Marcin Dziekan

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!