Poszukiwanie skarbów w Tokarni

Już 1 maja turyści będą mogli zostać poszukiwaczami skarbów w Parku Etnograficznym w Tokarni. Wspólnie z Michałem Jureckim, piłkarzem ręcznym, będzie można odkryć bogactwo kulturowe skansenu podczas premierowego pokazu pięciu nowych questów.

Przez ostatnie dwa miesiące trenerzy questingu z Planet PR przy wsparciu merytorycznym etnografów i pracowników skansenu w Tokarni przygotowali pięć ścieżek tematycznych. Szlaki będą udostępnione zwiedzającym od początku maja. Questy dotyczące m.in. tradycji i wierzeń ludowych, zapomnianych zawodów i cechów, wykorzystywania ziół w medycynie ludowej staną się uzupełnieniem bogatej oferty edukacyjnej Parku Etnograficznego w Tokarni.

Na początku kwietnia odbyło się finalne testowanie questów. Pracownicy Parku Etnograficznego w Tokarni wraz z trenerami questingu dokładnie sprawdzili trasę pięciu ścieżek edukacyjnych, by zweryfikować mapy, punkty orientacyjne oraz miejsca ukrycia skarbów.

Skansen w Tokarni jest idealnym miejscem na przeżycie niezapomnianej przygody – mówi Leszek Zbróg, kierownik skansenu – Chłopskie chaty, zagrody i budynki, które są realistycznie odwzorowane rozpalają wyobraźnie  wielu poszukiwaczów przygód. Teraz za pomocą questów (mapek i wierszowanych zagadek) będą mogli w interesujący sposób odkryć  na nowo ogromne dziedzictwo kulturowe i historyczne zgromadzone przez lata na terenie skansenu.

Już od początku maja questy będą czekać na wszystkich zwiedzających w kasie Parku Etnograficznego w Tokarni, a także na stronach internetowych:www.mwk.com.pl i www.questing.pl.

1 maja 2012 roku o godz. 11:00 na terenie skansenu odbędzie się pokaz premierowy questów, w którym weźmie udział  Michał Jurecki,  ambasador questingu w Tokarni – wyjaśnia Beata Ryń, Kierownik Działu Marketingu, Promocji i Rozwoju Muzeum Wsi Kieleckiej – Wtedy też po raz pierwszy turyści będą mogli przejść questy i przeżyć którąś z pięciu przygód, które dla nich przygotowaliśmy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników odkrywania skarbów do Tokarni!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!