Poznaj biografię wielkiego artysty i walcz o cenne nagrody – przed nami inauguracja w Gminie Ciepielów!

W niedzielę, 29 października, o godz 14:00 w Domu Ludowym w Wielgiem (Gmina Ciepielów w województwie mazowieckim) rozpocznie się inauguracja questu – pełnej zagadek gry terenowej. Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie i zmierzą się z łamigłówkami, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody: tablet, smartwatch i powerbank.

 

Zabawa, na którą ogólnopolska Fundacja Questingu zaprasza wraz z Gminą Ciepielów, polega na przejściu questu, czyli nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy iść, wskazują rozwiązania zagadek i rebusów, które umieszczone są w aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe”. Nagrody otrzymają ci uczestnicy, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki.

 

Warto zaznaczyć, że dzięki aplikacji mobilnej gra terenowa dostępna będzie przez cały czas dla wszystkich mieszkańców, turystów i odwiedzających gminę Ciepielów. Spacer z questem to doskonała okazja, by poznać nieznane wątki z biografii człowieka, który na stałe wpisał się w poczet najwybitniejszych polskich malarzy. 

 

Postać przywołana na trasie właśnie w Wielgiem spędziła znaczną część swojej wczesnej młodości, przygotowując się do nauki w krakowskim gimnazjum. Czas spędzony na Ziemi Ciepielowskiej na zawsze wpłynął na twórczość artysty, który sam przyznawał, że “Różowe szkła dzieciństwa pozostały dla tego miejsca aż po dziś dzień w moich oczach i przez nie tylko patrzę”. 

 

Spacer po okolicy będzie okazją, by poznać miejsca nie tylko związane z biografią pisarza, lecz także inne atrakcyjne lokalizacje w gminie Ciepielów.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o zgłoszeniu (grupa od 1 do 5 osób) udziału pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub pod numerem telefonu 500 638 679.

 

Quest to nagroda, którą Gmina Ciepielów otrzymała w organizowanym przez Fundację Questingu konkursie na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na trasę w Ciepielowie konkurował z 20 innymi z całej Polski. Pełna niespodzianek biografia naszego bohatera przypadła do gustu questowej społeczności, która chętnie głosowała na tę propozycję z województwa mazowieckiego.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!