Poznaj Park Miniatur w zupełnie nowej odsłonie

Nie da się objechać całej Polski w jeden dzień, by zobaczyć wszystkie, nasze najważniejsze zamki. Można jednak podziwiać ich kopie w Parku Miniatur w Bałtowie. Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca 2020 r. o godzinie 12:00, w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbędzie się inauguracja nowego questu – „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kompanem w kapturze”.

 

Większość z nas ma w sobie duszę odkrywcy i lubi poznawać nieznane miejsca. Taką szansę daje nam Questing – edukacyjna gra terenowa. Wędrówka questingowymi ścieżkami to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi i dobrej zabawy, a także oderwania się od komputerów i codziennych spraw.

Już w najbliższą niedzielę 5 lipca 2020 o godz. 12:00 mieszkańcy województwa świętokrzyskiego oraz turyści będą mogli wziąć udział w inauguracji nowego questu, który powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” z Fundacją Questingu w ramach Questingowego Projektu Współpracy.

„Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kompanem w kapturze” to quest po jednej z najnowszych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – Parku Miniatur Polska w Miniaturze.

Na obszarze o powierzchni jednego hektara, uformowanym w kształcie Polski, questowicze będą mogli samodzielnie odkryć miniatury zamków i pałaców rozmieszczone pośród naszych głównych rzek, jezior i krain geograficznych. Miniatury w skali 1:25, wykonane zostały z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, tak, by odwzorować najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na terenie dzisiejszej Polski od średniowiecza do XIX wieku.

Dzięki questowi „Polska w Miniaturze…” poznamy nie tylko historię największych zamków, ale także ich tajemnice i mieszkające w nich duchy…

Wszyscy Ci, którzy będą mieli tego dnia ochotę na kolejne questingowe zagadki mogą odkryć Niezwykłe tajemnice dinozaurów – front | środek – z questem prowadzącym po zakamarkach JuraParku w Bałtowie albo wyruszyć Śladami historii w Żydowskim Jarze – front | środek  – po miejscu, gdzie odkryto bałtowskie tropy dinozaurów.

Nowe questy w Bałtowie to doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego. I dlatego 5 lipca, dokładnie 12 lat po stworzeniu pierwszego questu w tej bajkowej miejscowości, spotkajmy się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Dla tych, którzy w najkrótszym czasie pokonają trasę, Organizatorzy przygotowali nagrody.

Uwaga! Ilość miejsc na inauguracji jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500638679.

Quest „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kompanem w kapturze” powstał w ramach Questingowego Projektu Współpracy realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Łączy nas Kanał Elbląski” we współpracy z Fundacją Questingu.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!