Internet Beta 2012 ze specjalnymi questami

 

Specjalnie z okazji InternetBeta 2012, twórcy questów z firmy Planet PR przygotują dla każdej trasy specjalne zadania dla losowo dobranych zespołów, które przy wykorzystaniu nowych technologii, będą musiały przejść quest i wykonać dodatkowe polecenia w określonym czasie.

Nieznane opowieści Rzeszowa to seria trzech questów (nieoznakowanych szlaków turystycznych), które w pomysłowy sposób wykorzystują mechanizmy grywalizacji, gier miejskich, czy marketingu narracyjnego do przedstawienia nieznanej strony stolicy Podkarpacia. Przechodząc quest mamy za zadanie dowiedzieć się szczegółów z życia i historii miasta, rozwiązać zagadki i znaleźć tzw. skarb.

Pierwszy quest „Nutki historii w rzeszowskich pomnikach” prowadzi trasą rzeszowskich pomników, z których najbardziej znanym jest ten noszący miano Czynu Rewolucyjnego (znany także pod innymi, mniej poprawnymi nazwami;)). Jednak to pozostałe dzieła na terenie miasta okazują się być powiernikiem ciekawych opowieści związanych zarówno z tym co przedstawiają, jak i tym w jaki sposób powstawały.

Drugi quest, „Opowieści  rzeszowskiego kupca”, przeniesie nas z kolei w czasy średniowiecznych jarmarków, handlarzy suknem, winem, czy zwierzętami. Powiedzie nas malowniczą trasą po Rynku i okolicznych ulicach. Co więcej przybliży detale architektury miejskiej. Uczestnik podróżujący questem dowie się jakie miary stosowano w średniowieczu, jak wyglądało miasto w XVIII wieku, a także pozna historię rzeszowskiego Ratusza.

Trzeci z questów, noszący miano „Legendy Rzecha”, wprowadzi nas w świat opowieści o początkach miasta, powstaniu herbu, wizytach królów oraz spisków i dokonań wielkich rodów mieszczańskich i szlacheckich, władających kiedyś miastem.

Więcej o wydarzeniu Internet Beta 2012 można przeczytać na stronie www.internetbeta.pl

.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!