Questing „po ludowemu”

przechwytywanieLudowa kultura naszego kraju idzie coraz bardziej w zapomnienie, a jest przecież najlepszą wizytówką dawnych czasów. Warto o niej pamiętać i wspierać lokalnych twórców. Można brać przykład z Bałtowa, który właśnie stworzył nowy quest promujący swoich folklorowych artystów.

Questing jest idealnym rozwiązaniem dla zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu. Oprócz świeżego powietrza i integracji z rodziną i przyjaciółmi zapewnia sporą dawkę wiedzy o regionie. Aby zacząć fascynującą przygodą połączoną z edukacją, wystarczy zaopatrzyć się w uśmiech i ulotkę questingową, a potem wyruszyć w wybrany przez siebie rejon.
Swoją ofertę proponuje Bałtów – wieś położona w powiecie ostrowieckim. Nowy quest jest wycieczką po jego najpiękniejszych zakątkach, ale tym razem to nie zjawiskowe wapienne skały ani tropy pradawnych dinozaurów są tematem przewodnim. Na pierwszy plan wysuwają się historie bałtowskich twórców ludowych – rzemieślników, malarzy czy rzeźbiarzy. Podczas spaceru można podziwiać ich niepowtarzalne prace tworzone z miłości do folkloru. Na odwiedziny czeka również człowiek wykonujący jeden z najstarszych i już prawie zapomnianych zawodów świata – garncarz, który z gliny potrafi ulepić prawie wszystko. Miłośnicy ludowej twórczości będą mieli okazję nie tylko zachwycać się tymi wspaniałościami ludzkich rąk, ale również pod koniec questu dostaną możliwość ich nabycia.

To nie jedyne atrakcje, które Bałtów przygotował dla swoich questowiczów − poza artystami ludowymi chełpi się również pszczelarzami czy wytwórcami przepysznych konfitur owocowych i przetworów z warzyw zbieranych w przydomowych ogródkach. Wszystkie produkty są w stu procentach ekologiczne, a w dodatku zwolennicy zdrowego odżywiania mogą zobaczyć w jaki sposób są uprawiane i przetwarzane. Może dzięki temu obudzi się w nich pasja i chęć do uprawiania własnego ogródka… Bałtowski quest może zachwycić również dzieci, gdyż jeden z ludowych twórców struga z drewna przepiękne zabawki na wzór tych, którymi bawili się nasi dziadkowie. W świecie gier komputerowych to może być miła odmiana dla najmłodszych.

Questing, to nie tylko spacer i sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Daje również sposobność poznania historii regionu, podziwiania przepięknych wytworów natury, ale też dzięki niemu możliwe jest wspieranie lokalnych twórców ludowych i próba zachowania pamięci o przeszłości. Może właśnie w ten sposób to się uda.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!