Questing – pomysł na wakacje!

rodzinka3Najnowsze sposoby poznawania miejsc podbijają serca turystów. Przejażdżki rikszą, trasy zwiedzania segwayem, spływy barką po pobliskiej rzece lub samodzielna wyprawa z przewodnikiem w ręce. Ostatnio coraz modniejszym trendem w turystyce jest Questing.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest coraz bardziej popularnym pomysłem na urlop. Podczas wakacji szukamy nowych miejsc do odpoczynku, ale także chętnie zwiedzamy nieznane nam tereny. Biura podróży oferują wiele możliwości, ale przedstawiają one najczęściej tradycyjne sposoby zwiedzania. A my ciągle chcemy czegoś więcej!

Na szczęście istnieją alternatywne sposoby na poznanie nowych miejsc. Questing to forma zwiedzania poprzez wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Wyznaczone trasy nie przekraczają najczęściej 1,5 km długości i przejście całej zazwyczaj nie zajmuje dłużej niż godzinę. W zależności od miejsca, które zdecydujemy się odwiedzić, będziemy mieli do wyboru szlaki np. piesze, rowerowe, kajakowe, samochodowe, a nawet… tramwajowe! Ulotka questu zawiera wskazówki, zagadki i rebusy, które musimy rozwiązać, aby odnaleźć drogę do skarbu.

Wskazówki w broszurze są pisane wierszem lub prozą. Zawierają wszystkie ciekawe informacje o okolicy, zabytkach oraz historii odwiedzanych miejsc. Rebusy i krzyżówki wymagają aktywnego zaangażowania się w przygodę i dzięki temu na dłużej zapadają w pamięci jako wyjątkowe wspomnienia z niezwykłych wakacji.

Na zakończenie Questu zwiedzający odnajdują ukryty skarb i mogą odebrać znajdującą się w nim nagrodę – najczęściej pamiątkową pieczątkę, upamiętniającą przebytą trasę.

Dobrą informacją dla zainteresowanych tą formą zwiedzania jest to, że Questing cały czas się rozwija i powstają coraz nowsze trasy. W lipcu w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce Quest tramwajowy. Również tematy Questów dzielą się na trzy kategorie: historyczną, kulturową i naturalną.  Każdy znajdzie coś dla siebie!

Najważniejszą zaletą Questów jest możliwość narzucenia sobie własnego tempa zwiedzania oraz okazja do dokładnego zapoznania się i obejrzenia obiektów wzdłuż wyznaczonej trasy. Kolejną jest stosunkowo niewielki koszt wzięcia udziału w Queście. Następnym jest krótki czas trwania, pozwalający na trwałe przyswojenie sobie nowych informacji bez przewodnika poganiającego nas od jednej atrakcji do następnej.

Jeżeli szukacie świeżego, nowoczesnego i wygodnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, to jest nim na pewno Questing.

 

 

belka_fundacjafio1

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!