Questuj i fotografuj: odkryj powstańcze historie Ziemi Ostrowskiej. Czekają atrakcyjne nagrody!

Wyrusz na trasy najnowszych questów w Ostrowi Mazowieckiej, poznaj historię walczących o wolność w latach 1863-64 i przedstaw swoje wrażenia za pomocą kreatywnych zdjęć z questowania. To zasady naszego najnowszego konkursu, w którym wygrać można tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe.

 

Konkurs, który ogólnopolska Fundacja Questingu organizuje wraz z Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej to sposób na to, by w szczególnym czasie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego uczcić patriotyzm i heroizm walczących w tym zrywie niepodległościowym.

Questy – pełne zagadek i rebusów trasy turystyczne – prowadzą uczestników do miejsc pamięci związanych z Powstaniem Styczniowym. Ziemia Ostrowska pełna jest powstańczych mogił, krzyży i pomników upamiętniających miejsca straceń, bitew i potyczek.

Questy w Ostrowi Mazowieckiej opowiadają historie lokalnych bohaterów – opisują, dlaczego zdecydowali się walczyć, o co toczyli bój i jak bardzo narażali w ten sposób życie swoje i swoich najbliższych.

Kim są bohaterowie questów? Tego nie możemy zdradzić, gdyż odkrycie tożsamości postaci to jedno z zadań, które należy wykonać na trasie, aby walczyć o nagrody.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Zasady są proste.

Po pierwsze, należy pobrać ulotki z questami. Opisy tras dostępne są na stronie www.questing.pl (wersja do samodzielnego wydruku). Pamiętaj, że w konkursie liczy się poprawne rozwiązanie zagadek i dotarcie na koniec trasy wyłącznie tych questów, które powstały w ramach projektu “A matka Ojczyzna niech żyje!”.

Następnie – ruszaj na quest! Nie spiesz się, skoncentruj się na historiach i rozwiąż poprawnie wszystkie zadania, a odpowiedzi zapisz w wyznaczonych miejscach na ulotce. Nie zapomnij, by odbić pieczęć lub odrysować kształt linorytu, który znajdziesz na końcu każdego questu – tylko w ten sposób potwierdzisz, że udało Ci się dotrzeć na koniec trasy.

Weź ze sobą aparat i wykonaj kreatywną relację fotograficzną z wyprawy. Liczy się jak najciekawsze podejście do tematu, pokazanie interesujących (Twoim zdaniem) miejsc na trasie i niebanalne przedstawienie questowej przygody.

3) Do 17 listopada na adres kontakt@questing.pl wyślij kopię (skan lub czytelne zdjęcie) ulotki z rozwiązanymi zadaniami oraz relację fotograficzną z questowania (minimum jedno zdjęcie).  Pamiętaj, że w przypadku większej liczby prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, to właśnie wartość merytoryczna i artystyczna zdjęcia decydować będzie o przyznaniu nagród.

Uwaga! Szczegółowe zasady konkursu opisuje regulamin dostępny na stronie www.questing.pl, z którym koniecznie należy zapoznać się przed udziałem w konkursie.

QUESTY KONKURSOWE:

IDŹ… TYLKO WRÓĆ

ZGNIOTĄ NAS TYRANY. POWSTANIEM NA NOWO!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!