Questing to przygoda…

Questy w województwie pomorskim są już dostępne! środa | 08 Wrzesień 2021

W sobotę i niedzielę (4 i 5.09.2021 r.) odbyły się inauguracje trzech wybranych questów wchodzących w skład projektu współpracy Questy Kaszub Północnych, realizowanego przez stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż oraz Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką. A były to questy: „Królewskie miasto kaperskie – Puck”, „Spacer z olbrzymami” w Czymanowie i Nadolu oraz „Spacer z gburem” w Skansenie Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej w Nadolu. Łącznie w wydarzeniach wzięło udział ponad 120 osób. Piękna pogoda oraz świetnie opracowane questy przyczyniły się do dużego zadowolenia Questowiczów z przebytych tras.

Quest to edukacyjna gra terenowa częściowo łączącą w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Uczestnicy zabawy poruszają się nieoznakowanym szlakiem na podstawie rymowanych wskazówek, które są im udostępnione w ulotkach opublikowanych zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej. Pokonując trasę questu uczestnicy muszą rozwiązać zagadki, które pozwolą im odgadnąć hasło. Zagadki oraz cały tekst pisany jest wierszem, co ma ułatwić zapamiętanie zawartych w nim informacji historycznych, przyrodniczych, kulturowych czy lokalnych legend lub prozą, która zarezerwowana jest dla poważnych tematów questów. Każdy uczestnik sam sobie jest przewodnikiem. Na końcu każdego questu na „questowiczów” czeka niespodzianka w postaci ukrytego skarbu, którą jest np. możliwość zdobycia okolicznościowej pieczątki, potwierdzającej ukończenie szklaku oraz zdobyta wiedza.

Oprócz ulotek questingowych wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki (kamizelki odblaskowe, ołówki i kompasy). Jak po każdej wyprawie, na końcu każdego questu na questujących czekał syty posiłek.

Całe wydarzenie odbyło się pod okiem trenera questingu – p. Edyty Lenart – Wojna Prezes Zarządu Fundacji Questingu z Bałtowa, która wyjaśniała Questowiczom zasady przejścia questów oraz przybliżyła samą ideę questingu.

Wszystkich zainteresowanych nową formą spędzania czasu wolnego zapraszamy do pobrania questów z www.questing.pl (MAPA  – WOJEWÓDZTWO POMORSKIE)

 

Projekt Questy Kaszub Północnych realizowany jest w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tekst: Justyna Wiszniewska – Stowarzyszenie LGD Bursztynowa Pasaż

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top