„Śladami COP w Rzeszowie” – NOWY QUEST

„Trasa questu „Śladami COP w Rzeszowie” prowadzi przez obecne centrum Rzeszowa ścieżkami, którymi kroczyli inżynierowie i robotnicy pracujący w Państwowych Zakładach Lotniczych – Wytwórni Silników nr 2 oraz oddziale poznańskiej Fabryki Obrabiarek i Sprzętu Artyleryjskiego Hipolit Cegielski S.A. Wskazuje na obiekty, które powstały dzięki lokalizacji tych zakładów w mieście, co pozwala poczuć klimat tamtych lat. Czasów, kiedy młoda jeszcze Niepodległa prężnie rozwijała się gospodarczo poprzez szybki rozwój przemysłu połączony z rozbudową zaplecza energetycznego.
Biorąc udział w tym „spacerze z zagadkami” poznacie nie tylko wiadomości historyczne, ale również wiele architektonicznych ciekawostek.

Ulotka DO POBRANIA: STRONA1     STRONA2

Quest realizowany jest w ramach projektu „Budujemy Niepodległą. Dziedzictwo C.O.P. w Rzeszowie, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. „

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!