„Spacer z Ignacym Łukasiewiczem”

Już od 16 września dostępny będzie najnowszy quest „Spacer z Ignacym Łukasiewiczem” w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce! Jego premiera odbędzie się podczas Europejskich Dni Dziedzictwa.

Aby poprawnie przejść quest (zwiedzenie wszystkich zakamarków może potrwać nawet 1,5 godziny!) trzeba uważnie czytać wskazówki w nim zawarte. Narratorem gry będzie sam Ignacy Łukasiewicz! Kim był? Co robił? Gdzie przebywał? Wszystkiego dowiecie się, wybierając się z nim na spacer questowy. Łukasiewicz oprowadzi Was po licznych zakamarkach i najciekawszych obiektach Muzeum. Opowie bardzo ciekawą historię i wyjawi wiele ciekawostek nt. swojego życia. Nietypowe dla ścieżki jest to, że na koniec przygody uczestnik odnajdzie nie jeden, a dwa skarby!

Na terenie Muzeum w Bóbrce zostaną przeprowadzone rozgrywki questowe w 3 grupach liczących ok. 30 osób. Nabory uczestników do poszczególnych grup zostaną przeprowadzone odpowiednio wcześniej poprzez zgłoszenia na stronie internetowej www.bobrka.pl i w portalu społecznościowym Facebook. Wszyscy uczestnicy będą korzystać z wydrukowanych instrukcji, a właściwe rozwiązanie rymowanych zagadek pozwoli im dotrzeć do mety i odnaleźć skarb.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Właśnie takie inicjatywy sprawiają, że idea EDD zyskuje nowych zwolenników, stając się tym samym najważniejszym wydarzeniem kulturalnym Starego Kontynentu. Z każdym rokiem imprezy organizowane w ramach EDD zyskują na popularności.

Co roku we wrześniu organizatorzy udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności zabytki i miejsca kultury, przygotowują festyny, jarmarki, imprezy plenerowe, inscenizacje, turnieje rycerskie, wystawy, odczyty naukowe, konkursy, spotkania z twórcami kultury i wiele innych imprez o różnorodnym charakterze, skierowanych do różnych grup społecznych i wiekowych. Dzięki temu obywatele państw uczestniczących w EDD mają doskonałą okazję do poznania dorobku kulturowego regionu, który zamieszkują.

 

Katarzyna Zięba – Trener Questingu

 

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!