Syreni śpiew o Włodawie – poznaj historię niezwykłej bohaterki i zdobądź atrakcyjne nagrody

W niedzielę, 19 listopada o godz. 14:00 przy ławeczce pomnikowej Krystyny Krahelskiej we Włodawie rozpocznie się inauguracja najnowszego questu kulturowo-historycznego. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w wydarzeniu, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody i poznać biografię niezwykłej postaci związanej z wielokulturowym miastem.

 

Co łączy Włodawę, miasto we wschodniej części województwa lubelskiego, z pomnikiem warszawskiej Syreny? Odpowiedź na to pytanie poznasz już 19 listopada podczas grywalizacji, którą  Fundacja Questingu organizuje wspólnie z Gminą Włodawa.

 

Zabawa polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie trasy udostępnionym na starcie wydarzenia.

 

Nagrody otrzymają ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zgłosić wcześniej swoje uczestnictwo pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe).

 

W spacerze towarzyszyć Ci będzie nasza narratorka. To niezwykła kobieta, etnografka, poetka, harcerka i wreszcie sanitariuszka, która złożyła najwyższą ofiarę w czasie Powstania Warszawskiego. Będziesz mieć okazję, by spojrzeć na Włodawę z jej perspektywy i zachwycić się unikalnym klimatem pogranicza. Trasa poprowadzi Cię przez miejsca, które świadczą o tym, że na dzieje Włodawy przez wieki wpływały aż trzy kultury.

 

Jeśli w dzień inauguracji nie będzie Cię we Włodawie – nic straconego. Dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” opis trasy dostępny będzie przez cały czas, niezależnie od pory dnia i pogody.

 

Quest “Syreni śpiew o Włodawie” to nagroda, którą Gmina Miejska Włodawa otrzymała w konkursie Fundacji Questingu na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja spaceru, który w nietuzinkowy sposób łączy najsłynniejsze wątki z dziejów miasta zdecydowanie przypadła do gustu naszej społeczności questowej i lokalnym patriotom z Włodawy i okolic.

 

Realizacja konkursu, questu we Włodawie i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Chcesz wziąć udział w zabawie? Zgłoś się już dziś. Warto się jednak pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona, a trzy pierwsze miejsca nagrodzimy tabletem, smartwatchem i słuchawkami bezprzewodowymi.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!