„Szlakiem Pomników Przyrody w Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku” – NOWY QUEST – KUJAWSKO – POMORSKIE!

Gdzie to jest?

Zespół Pałacowo- Parkowy w Ostromecku, znajduje się w pobliżu Bydgoszczy, na terenie Gminy Dąbrowa Chełmińska w województwie kujawsko- pomorskim.

To przepiękne miejsce z wartościowymi zabytkami i parkiem w którym znajduje się przeszło 60 drzew o znamionach pomnika przyrody. Pałac w Ostromecku usytuowany na skraju wiślanej skarpy, przepięknie komponuje się z przyrodą o każdej porze roku. Do zwiedzenia zachęcają pałacowe mury, jak i mieszkańcy przywołujący wciąż ciekawe opowieści związane z tym miejscem. Trasa wytyczona opowieścią o niespełnionej miłości, powstała na podstawie legendy opowiedzianej przez Pana Jerzego Świetlika, największego  znawcy i miłośnika Ostromecka. Jest ona zachętą do utrwalania w pamięci dzieci i młodzieży z okolicznych szkół także dorobku dziedzictwa niematerialnego Ostromecka.

Jak dojechać?

Z Bydgoszczy (ok. 15 km) trasą nr 80 przez Fordon, po przekroczeniu mostu na Wiśle należy skręcić w miejscowości Strzyżawa w lewo, w drogę 551 na Unisław.

Z Torunia (ok. 34 km) trasą nr 80 w kierunku Bydgoszczy, w miejscowości Strzyżawa należy skręcić w prawo w drogę nr 551 na Unisław.

Początek questu:

Zespół Pałacowo- Parkowy w Ostromecku. Wejście do hotelu w Pałacu Nowym, ul. Bydgoska 9,   86-070 Ostromecko

Czas przejścia: 1 godzina

Opiekun questu:  malgorzatamarolewska@onet.pl

 

ULOTKA DO POBRANIA STRONA 1   STRONA 2

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!