Tajemnicza zbrodnia i zatrute jeziora – już 29 września inauguracja questu w Szczecinku!

Już 29 września (piątek) o godzinie 11:00 spod wieży Bismarcka w Szczecinku wszyscy zgłoszeni mieszkańcy i turyści wyruszą na inaugurację questu z dreszczykiem, który Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku – Zespół Placówek Oświatowych w Szczecinku przygotowuje wraz z ogólnopolską Fundacją Questingu. 

Konkurs z nagrodami polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic, nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy iść, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania zagadek dostępnych za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe”. Na tych, którzy zrobią to najszybciej, czekać będą atrakcyjne nagrody – między innymi tablet, smartwatch, power bank i kubki termiczne.

Podczas wyprawy uczestnicy przeniosą się w czasie do 1939 roku. Wspólnie z ambitnym detektywem podejmą się rozwiązania tajemnicy śmierci młodej dziewczyny – pasjonatki botaniki i chorób roślin (fitologii). Śledztwo nabierze rumieńców, gdy ofiarą morderstwa padnie aptekarz, a jezioro pokryje się martwymi rybami. Czy istnieje wspólny mianownik, który łączy te sprawy? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy wyruszą na trasę!

Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w zabawie – nic straconego! Spacer, dzięki aplikacji mobilnej i ulotkom questingowym, dostępny będzie przez cały rok. 

Nowy quest w Szczecinku to nagroda, którą Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku zdobyło w organizowanym przez Fundację Questingu konkursie na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę kryminalną trasę konkurował z 20 innymi historiami z całej Polski. Ciekawa fabuła, podróż w czasie i klimat tajemnicy – wszystko to musiało spodobać się naszej questowej społeczności.

Udział w grywalizacji jest bezpłatny. Pamiętaj o wcześniejszym zgłoszeniu pod adresem kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679.
Warto się pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Realizacja konkursu, questu w Szczecinku i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!