Tokarnia wystartowała z questami

W długi weekend majowy, Park Etnograficzny w Tokarni (woj. świętokrzyskie) oficjalnie pojawił się na mapie questingu w Polsce. Uruchomionych zostało pięć questów, przygotowanych przez trenerów z firmy Planet PR oraz pracowników Muzeum Wsi Kieleckiej. W pierwszym dniu z nowej atrakcji skorzystało ponad 1 tys. osób. 

Turyści bardzo pozytywnie odebrali nowe questy, chwaląc autorów ścieżek między innymi za ciekawie wytyczone trasy ale i za ciekawie ułożone teksty i zagadki. Po raz pierwszy w Polsce, questy zyskały swojego ambasadora, którym w Tokarni został piłkarz ręczny Vive Targi Kielce Michał Jurecki. Jako jeden z pierwszych wyruszył on na poszukiwanie skarbów Tokarni i jak przyznał po przejściu pierwszego questu, miał lekkie problemy z zagadkami, ale dzięki temu cała zabawa jeszcze bardziej mu się spodobała.

Michałowi Jureckiemu towarzyszyli m.in. Poseł RP Artur Gierada, Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Łukasz Wilczyński – dyrektor Planet PR oraz dziennikarze z woj. świętokrzyskiego.

Uruchomione 1 maja questy pozwalają poznać tradycje i wierzenia ludowe świętokrzyskiego, zapomniane zawody oraz rzemiosła, a także poznać zastosowanie ziół w medycynie ludowej oraz cały proces pieczenia chleba. Na trasie jednego z questów spotykamy również miejsce bardzo mocno związane z filmową ekranizacją popularnej powieści Sapkowskiego o Wiedźminie.

Questy w Tokarni zapraszają już na stałe, praktycznie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Mamy nadzieję, że będą się Wam podobać 🙂

Ulotki questów można pobrać także z naszej strony: http://questing.pl/c/gdzie-questowac/swietokrzyskie/

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!