Turystyczni rekordziści gośćmi I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu

Co się czuje wędrując przez ponad 60 dni po Antarktydzie? Dlaczego kolejna wyprawa na ośmiotysięcznik różni się od kilkuset innych górskich ekspedycji? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się osobiście od Małgorzaty Wojtaczki – pierwszej Polki, która samotnie zdobyła Biegun Południowy oraz Ryszarda Jana Pawłowskiego – alpinisty, zdobywcy kilkudziesięciu szczytów świata. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu, na terenie Ziemi Lubaczowskiej od 19 do 21 maja 2017.

Niecodzienne spotkanie na trasach questingowych z podróżnikami, zwykle wybierającymi na swoje wyprawy odległe cele jest dowodem na to, że wielkie podróże i odkrycia swój początek mają często w niepozornych, krótkich wycieczkach w poszukiwaniu skarbów. Małgorzata Wojtaczka – pasjonatka wypraw jaskiniowych i ekspedycji w rejony polarne – jest pierwszą Polką, która samotnie dotarła na Biegun Południowy, pokonując pieszo ponad 1200 km. Z kolei Ryszard Jan Pawłowski może inspirować doświadczeniem ponad 300 wypraw w różne góry świata (m.in. Himalaje, Kordyliery, Andy i Kaukaz).

Rozmowa ze światowej sławy podróżnikami to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu. Na miłośników nietypowych form aktywnego wypoczynku, fanów turystyki i poszukiwaczy nieodkrytych jeszcze miejsc w Polsce czeka także 11 questów (pieszych i rowerowych) funkcjonujących w okolicy. Organizatorzy przewidzieli również specjalne nagrody dla najaktywniejszych questowiczów Festiwalu.

W ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu odbędzie się również Konferencja Turystyczna „Questing – turystyka XXI wieku”, podczas której eksperci i trenerzy questingu rozwiną temat potencjału tkwiącego w tej dziedzinie turystyki – m.in. w kontekście edukacyjnym i związanym z marketingiem miejsc.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!