Vademecum questowicza

Stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie poradnik, w którym podpowiemy Ci m.in.:

  • Co zabrać ze sobą na quest?
  • Jak się ubrać?
  • Czego unikać na trasie questu?
  • Co zrobić aby całą rodziną przeżyć najwspanialszą questową przygodę?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym krótkim poradniku.

 

Wiosenne weekendy to idealny czas na długie spacery, przejażdżki rowerowe oraz rodzinne questowanie! Piesze wędrówki są jedną z najbardziej popularnych form aktywnego wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu w bliskim otoczeniu natury. A jeśli dołączymy do tego liczne zagadki, zapomniane miejsca, legendy, historię oraz… skarb to dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana! Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w takcie questowej wyprawy należy zadbać o odpowiednie przygotowanie do trasy.

Choć wszystkie questowe ścieżki są tak zaplanowane, aby nie sprawiały nikomu większych trudności, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Co zabrać ze sobą na quest?

Co do tej części nie ma jakichkolwiek szczególnych wymagań. Najważniejsze to dobry humor i „bystre oko” – wtedy mamy gwarancję udanej zabawy. Podczas questów rowerowych do pokonania questowej trasy potrzebny będzie rower 😉

Dodatkowo niezbędny będzie długopis lub ołówek, do zapisywania rozwiązań zagadek i rebusów.

Warto zabrać ze sobą mały, podręczny plecak, w którym wygodnie będzie można nieść wodę i przekąski. Aby zatrzymać miłe chwile spędzone na questowych szlakach przyda się aparat fotograficzny. Należy również pamiętać, że wiosna to czas budzenia się do życia całej przyrody (w tym niesympatycznych komarów i kleszczy) więc bardzo praktyczny może okazać środek owadobójczy. Stałym wyposażeniem każdego questu mogą być okulary przeciwsłoneczne i płaszcz przeciwdeszczowy.

Jak się ubrać?

Wszystko zależy od wiosennej aury, która lubi płatać figle. Dlatego też najlepsze rozwiązanie to strój „na cebulkę”. Niezbędne podczas każdej pieszej wędrówki będzie wygodne, lekkie, sprawdzone obuwie. Odzież również powinna być wygodna i lekka, dostosowana do wiosennej pogody.

Czego unikać na trasie questu?

Przede wszystkim należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie zarówno podczas questów rowerowych, jak i pieszych. Nie należy zaśmiecać questowych ścieżek i niszczyć umieszczonych na nich wskazówek i punktów orientacyjnych. Każdy questowicz ma obowiązek pozostawienia w miejscu znalezionego skarbu! Pamiętajmy, że inni też chcą się świetnie bawić.

Co zrobić aby całą rodziną przeżyć najwspanialszą questową przygodę?

Po prostu wybrać się na jedną z questowych ścieżek i spędzić magiczne chwile. Z questami odkryjesz często zapomniane, przepiękne dziedzictwo naszego kraju! Warto spróbować!

Życzę miłego questowania – Paulina Stojek – Trener Questingu.

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!