Wyrusz na quest Śladami założyciela Szczuczyna” i zdobądź atrakcyjne nagrody!

W sobotę, 25 listopada, o godz. 11:00 na parkingu przy Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie (województwo podlaskie) rozpocznie się inauguracja questu, który ożywia postać założyciela miejscowości, Stanisława Antoniego Szczuki.

 Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w wydarzeniu, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody (tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe) i poznać te miejsca Szczuczyna, które związane z postacią jego fundatora.

Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie questu, który uczestnicy poznają dopiero na starcie wydarzenia.

Stanisław Antoni Szczuka to jedna z najwybitniejszych postaci życia politycznego Rzeczypospolitej przełomu XVII i XVIII wieku. Oddany królowi Janowi III Sobieskiemu, ten zasłużony dla kraju polityk i przyszły podkanclerzy litewski, otrzymał w 1692 roku przywilej lokacyjny miasta na prawie magdeburskim.

Rozwiązując umieszczone w opisie trasy zagadki, uczestnicy zabawy odwiedzą miejsca, które związane są z postacią fundatora Szczuczyna. Na trasie nie zabraknie zatem jego rodowego pałacu czy unikatowego na skalę Polski i Europy zespołu kościelno-klasztornego, który powstał jako wotum dziękczynne za zwycięstwo w słynnej bitwie pod Wiedniem. O tym, że postać Szczuki miasta jest wciąż żywa w świadomości mieszkańców, świadczy współczesny pomnik podkanclerzego, wzniesiony ze środków zebranych w publicznej zbiórce.

Wszyscy questowicze będą mieć zatem okazję, by zanurzyć się w historii i wyobrazić sobie, jaki był Stanisław Antoni Szczuka. Nagrody otrzymają natomiast ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki z opisu trasy.

Udział w grywalizacji jest bezpłatny, swoje uczestnictwo należy jednak wcześniej zgłosić pod adresem e-mail kontakt@questing.pl lub numerem telefonu 500 638 679. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe). Quest to doskonała okazja, by pasją do historii zarazić najmłodszych questowiczów, niepełnoletni muszą jednak pamiętać, że zgodę na udział w inauguracji muszą wyrazić ich opiekunowie.

Jeśli tego dnia nie będzie Cię w Szczuczynie – nic straconego. Dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” opis trasy będzie dostępny przez cały czas.

Quest “Śladami założyciela Szczuczyna” to nagroda, którą Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymało w konkursie Fundacji Questingu na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja wyprawy w czasie do przełomu XVII i XVIII stulecia w Rzeczypospolitej spodobała się zarówno naszej spoleczności questowej, jak i mieszkańcom i lokalnym patriotom ze Szczuczyna.

Realizacja konkursu, questu w Szczuczynie i inauguracja z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!