Wyrusz na quest Szlakiem Gryfików! Spacer w Stargardzie pełen przygód, historii i nagród.

Jedną z atrakcji zaplanowanego na 30 września Pikniku Naukowego jest inauguracja najnowszego questu – pełnego zagadek spaceru, podczas którego towarzyszyć nam będą stargardzkie Gryfiki.

Wciąż można dołączyć do grupy, która weźmie udział w niezwykłej grze terenowej, która polegać będzie na jak najszybszym i poprawnym przejściu nowego questu w Stargardzie.

Quest to zabawa, która polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się udać, wskazuje opis trasy umieszczony na specjalnej ulotce. Aby jednak nie było za łatwo, instrukcje podane są w formie rebusów i zagadek. Należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte, gdyż wskazówki do ich rozwiązania znajdują się w terenie. Podpowiedziami mogą być daty na pomnikach, napisy na muralu lub kierunek, który wskazuje dłonią postać na pomniku. Na końcu trasy czeka symboliczny skarb: pieczątka do przybicia lub linoryt do odrysowania na ulotce. 

Prawdziwym skarbem, który zdobywamy na questach, jest jednak wiedza. Opis każdego questu pełen jest bowiem ciekawostek o zwiedzanym miejscu, ludziach i symbolach, które razem tworzą niepowtarzalny klimat każdego miejsca na ziemi. 

Motywem przewodnim questu, który Fundacja Questingu przygotowała wraz ze Stargardzkim Centrum Nauki FIlary oraz Stargardzkim Centrum Kultury jest właśnie symbol Stargardu: widoczny w herbie miasta Gryf, a raczej jego mniejsi kuzyni. W całym mieście już niebawem pojawią się bowiem Gryfiki – nawiązujące do Gryfa rzeźby, które spotkasz przy głównych ulicach, skwerach i najważniejszych zabytkach miasta.

Łącznie w mieście spotkamy 16 Gryfików – każdy z nich jest inny i posiada atrybut związany z reprezentowanym przez niego zabytkiem lub fragmentem historii. I tak, przy młynie, spotkamy gryfa z workiem zboża, przy bramie – gryfa z halabardą, a przy synagodze – gryfa ze zwojem tory.

Quest to doskonała okazja, by lepiej poznać historię miasta, która stoi za tymi sympatycznymi rzeźbami.

Choć quest dostępny będzie cały czas, tylko podczas inauguracji questu 30 września uczestnicy zabawy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?


Wystarczy zgłosić swój udział pod adresem kontakt@questing.pl lub pod numerem telefonu 

 500 638 679.

Warto zgłosić udział już dziś – liczba miejsc jest ograniczona!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!