Wyrusz śladem hutniczej tradycji ziemi ostrowieckiej i zdobądź supernagrody! Przed nami kolejna inauguracja questów!

Już 24 września (niedziela) o godz. 14:00 na parkingu przy kinie Etiuda (al. 3. Maja 6) w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się inauguracja nowych questów – pełnych zagadek i ciekawostek tras prezentujących dzieje dawnego przemysłu na ziemi ostrowieckiej.

Wciąż można dołączyć do grupy osób, które jako pierwsze zmierzą się z zagadkami na trasach, a przy okazji będą mogły zdobyć atrakcyjne nagrody – tablet i kubki termiczne. Swój udział w zabawie warto zgłosić jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona! Na czym dokładnie polegać będzie zadanie?

Uczestnicy konkursu pokonają dwie nieoznakowane w terenie trasy: jedną samochodową w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach, a drugą, pieszą, w Nietulisku Dużym. Jest to zatem propozycja dla osób zmotoryzowanych. To, dokąd należy się kierować, wskażą zagadki umieszczone w opisie tras. Łamigłówki i rebusy dotyczą mijanych na trasie miejsc i są doskonałym pretekstem do tego, by zatrzymać się dłużej przy ciekawych obiektach i zanurzyć się w historie opowiedziane przez narratorów questów.

Na nagrodę główną (tablet) mają szansę ci gracze, którzy poprawnie rozwiążą jak największą liczbę zagadek i jak najszybciej pokonają trasę pieszą. Ale to jeszcze nie wszystko, bo niezwykle ważne jest to, by nie spieszyć się na trasie samochodowej. Tutaj czas nie będzie miał znaczenia. Liczy się bezpieczeństwo na drodze, dokładność i… kreatywność, bo jednym z zadań na trasie będzie wykonanie ciekawej  fotorelacji z wyprawy.

Powodów do zrobienia ciekawych zdjęć będzie mnóstwo. Trasa samochodowa pokazuje, że niemal każde stulecie w dziejach dzisiejszego Ostrowca Świętokrzyskiego związane było z przemysłem i ciężką pracą hutników. Questowicze będą mieli okazję, by zobaczyć nie tylko słynne Zakłady Ostrowieckie, ale i mniej znane miejsca, w których już tylko nazwy ulic przypominają o istniejących tu przed wiekami zakładach przemysłowych.

Natomiast dzięki questowi w Nietulisku, wszyscy uczestnicy poznają XIX-wieczny plan stworzenia wielkiego ciągu fabryk żelaza nad Kamienną, która w tym czasie zaskarbiła sobie miano najpracowitszej polskiejj rzeki. Spacer pozwoli zrozumieć, jak funkcjonowała dawna walcownia, i które jej elementy zachowały się do dziś.

 

Na końcu każdej z tras czekają symboliczne skarby – ukryte w terenie linoryty, które należy odrysować na ulotce z opisem questu. Prawdziwym skarbem jest jednak nie pamiątkowy rysunek, a wiedza, którą uczestnicy zdobywają z każdym przebytym kilometrem.

Udział w zabawie jest bezpłatny, należy jednak zadeklarować swój udział pod adresem e-mail kontakt@questing.pllub pod numerem telefonu 500 638 679. Organizator nie przewiduje transportu uczestników na trasie questu. Udział w zabawie mogą wziąć wyłącznie drużyny zmotoryzowane, w której jedna osoba przejmie funkcję kierowcy, zapewniając bezpieczeństwo na trasie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!