Wzruszająco i z atrakcyjnymi nagrodami – już w piątek 6 października, inauguracja nowego questu w Jastarni!

Już 6 października od godziny 18:00 wszyscy zgłoszeni mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w inauguracji nowej gry terenowej, którą Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka przygotowuje w Jastarni wraz z ogólnopolską Fundacją Questingu. 

Konkurs z nagrodami polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic, nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy iść, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania zagadek dostępnych za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe”. Na tych, którzy zrobią to najszybciej, czekać będą atrakcyjne nagrody – między innymi tablet, smartwatch, słuchawki bezprzewodowe, kubki termiczne.

Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w zabawie – nic straconego! Spacer, dzięki aplikacji mobilnej, dostępny będzie przez cały rok. Podczas wyprawy Questowiczom towarzyszyć będzie kapitan statku handlowego handlowego  „Lübeck”, który zatonął pomiędzy Jastarnią a Kuźnicą w XVII stuleciu. Pełna wzruszeń historia upamiętnia zatem tych, którzy wyszli w morze, by nigdy z niego nie powrócić. 

Nowy quest to nagroda, jaką Północnokaszubska LGR zdobyła w organizowanym przez Fundację Questingu konkursie na scenariusz najlepszego questu, w którym pomysł na trasę w Jastarni konkurował z 20 innymi z całej Polski. Propozycja nocnego spaceru, niezwykły narrator i klimat tajemnicy – wszystko to musiało spodobać się społeczności questowej, gdyż trasa z Jastarni znalazła się na 3. pozycji w głosowaniu internautów.

Realizacja konkursu, questu w Jastarni i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!