Zagłosuj na Questing w Spółdzielni Pomysłów- Społecznik 2.0!

Wśród zamieszczonych tam projektów, znajdziecie aż dwie propozycje nowych questów – w Ciepielowie i Radomiu.

Jak zagłosować?  Wystarczy kliknąć w link , zarejestrować się i zagłosować, a wszystko to nie potrwa dłużej niż 60 sekund.

UWAGA: Możesz zagłosować więcej niż raz! Po zarejestrowaniu, aż do 15 listopada, każdego dnia możesz oddać jeden głos 🙂 

Nasze propozycje: 

QUESTING drogą do integracji mieszkańców Ciepielowa

OPIS PROJEKTU

Projekt „Questing drogą do integracji mieszkańców Ciepielowa” obejmie proces stworzenia nowego, innowacyjnego produktu turystycznego na terenie gminy Ciepielów – questu. Zostanie on starannie przygotowany przez mieszkańców gminy przy aktywnym wsparciu certyfikowanych trenerów questingu. Nie dość, że będzie atrakcją oryginalną, nietypową i ciekawą, to jeszcze nawiąże do historii miejsca, zaczerpnie z niej oraz ją rozpowszechni. Będzie korzyścią dla wszystkich: dla rodzin, szkół, mieszkańców oraz turystów. Zakłada on aktywizację lokalnej społeczności poprzez bezpośredni udział w projekcie, a w dalszej perspektywie poprzez wspólne spędzanie czasu na stworzonej ścieżce questingowej. Ponad to quest to produkt samoobsługowy – raz stworzony sam funkcjonuje i „żyje”, a do jego przejścia nie potrzeba przewodnika.

Odbiorcami bezpośrednimi projektu są uczestnicy kursu, a pośrednimi: nauczyciele, rodzice, mieszkańcy okolicznych miejscowości, turyści, władze lokalne. Odbiorcami projektu mogą być osoby, które były związane kiedyś z Ciepielowem, a obecnie mieszkają w innych regionach kraju lub za granicą. Często wracają do swoich rodzin, spędzają w Ciepielowie wolny czas, interesują się rozwojem wsi, z którą łączy ich uczuciowa więź.

Dlaczego Gmina Ciepielów?

Ciepielów to jeszcze nie odkryta turystycznie gmina położona w malowniczej dolinie rzeki Iłżanki. Poza walorami przyrodniczymi warte przytoczenia oraz utrwalenia w pamięci mieszkańców i turystów są także liczne wydarzenia historyczne, takie jak: mord polskich żołnierzy pod Dąbrową oraz fakt, że w miejscowości Wielgie przebywał i tworzył Jacek Malczewski- jeden z najwybitniejszych i najbardziej uznanych artystów w historii polskiej sztuki. Natura, historia oraz kultura gminy są to kwestie, które należy zachować w pamięci oraz przekazać innym.

 

Radom Turystyczny – quest dla Radomia

OPIS PROJEKTU

Radom jest miastem z wielkim potencjałem turystycznym, kulturowym i historycznym. Questing jest idealnym narzędziem do integracji mieszkańców i aktywowania niewykorzystanego potencjału miasta.

Radom ma do zaoferowania wiele historii i opowieści: Wydarzenia Czerwca 76, historia Żydów Radomskich, wątek lotniczy mocno związany z naszym miastem, osobistości związane z Radomiem i okolicami: Leszek Kołakowski, Andrzej Wajda, Witold Gombrowicz i inni.

Projekt „Radom Turystyczny – quest dla Radomia” zintegruje i zaktywizuje mieszkańców w działaniu na rzecz miasta i radomian. To idealna okazji do wspólnych działań dla wszystkich grup wiekowych, w tym młodzieży i seniorów.

Grupa 12 osób pod okiem certyfikowanego trenera questingu w trakcie warsztatów wybierze najbardziej wartościową ich zdaniem historię. Następnie ustali ścieżkę, jaką poprowadzi quest. Po stworzeniu i przetestowaniu quest będzie dostępny dla mieszkańców. Nieodpłatnie oraz nieterminowo.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie grupa warsztatowa pracująca nad powstaniem questu. Kolejnymi grupami docelowymi są nauczyciele, mieszkańcy miasta i okolicy, turyści odwiedzający Radom.

To idealne rozwiązanie integrujące społeczność lokalną, propagujące historię i ważne wydarzenia w dziejach miasta.

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!