Zapraszamy na nowe ścieżki questingowe do Kresowej Osady!

Questing od kilku miesięcy podbija województwo podkarpackie. We wrześniu uruchomiono tam trasy funkcjonujące w ramach sieci questów pt.” Wędrówki po Ziemi Lubaczowskiej”, dzisiaj trafiły do Kresowej Osady dwie nowe ścieżki „Spacer z duchem” oraz „ Kresowa Kultura – lepiona, rzeźbiona, kuta czy pieczona?”. Questy są skierowane do młodzieży i dzieci, odwiedzających Kresową Osadę – miejsce gdzie można poznać kulturę kresów, uczestniczyć w licznych warsztatach z garncarstwa, kowalstwa, sztuki gotowania czy pieczenia oraz pszczelarstwa i bartnictwa.

Już samo tworzenie questów jest świetną okazją do odkrywania dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego czy historycznego regionu. Na terenie Ziemi Lubaczowskiej funkcjonuje już 11 ścieżek questowych, które turyści będą mogli odkryć  również podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu – mówi Edyta Lenart, prezes Fundacji Questingu. –  Mieszkańcy Ziemi Lubaczowskiej chętnie angażowali się w warsztaty questingowe i sami proponowali trasy, dzięki czemu dzisiaj wszyscy odwiedzający Ziemię Lubaczowską mogą w najpełniejszej formie –  bo z perspektywy lokalnej ludności – poznać tajemnicę tej przepięknej, choć nieodkrytej jeszcze krainy – dodaje Lenart.

Popularność questingu w Polsce sprawia, że jego fani błyskawicznie dostrzegają nowe trasy. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 700 ścieżek questingowych. Tymczasem zapraszamy wszystkich do województwa podkarpackiego  w dniach 19 – 21 maja na I Ogólnopolski Festiwal Questingu – na pewno nie będziecie się tam nudzili!

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!