Questing to przygoda…

Znamy zwycięzców konkursu „Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości!” niedziela | 04 Czerwiec 2023

To był czas pełen pozytywnych emocji – zarówno dla nas, jak i dla 21 podmiotów, których zgłoszenia zakwalifikowały się do pierwszego w Polsce konkursu na pomysł na najlepszy quest!

 

Przez ostatnie 10 dni na propozycje questów przesłanych przez samorządy i organizacje z różnych zakątków kraju głosowali niezawodni internauci – fani questingu i niebanalnych historii. Które propozycje zwyciężyły w naszym plebiscycie?

 

 1. Gminna Biblioteka Publiczna w Hyżnem – 1517 głosów
 2. Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały – Strzelec” – 663 głosy
 3. Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka – 567 głosów
 4. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny” – 446 głosów
 5. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie – 419 głosów
 6. Gmina Ciepielów – 382 głosy
 7. Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach – 353 głosy
 8. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku – Zespół Placówek Oświatowych w Szczecinku – 347 głosów
 9. Urząd Miasta i Gminy Szydłów – 340 głosów
 10. Gmina Miejska Włodawa  – 285 głosów

 

– Łącznie fani Questingu oddali 6556 głosów. Cieszymy się, że nasza zabawa spotkała się z tak dużym odzewem ze strony społeczności skupionej wokół Questingu – komentuje Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Do końca trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich uczestników. A teraz, gdy emocje nieco już opadły, to doskonały czas, by podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą inicjatywę. 

 

Przede wszystkim dziękujemy zatem uczestnikom – zarówno organizacjom, które stworzyły fantastyczne pomysły na questy, jak i głosującym internautom. 

 

Wiele organizacji, które zgłosiły się do konkursu, zachęcało do głosowania na swoich kanałach social media i stronach internetowych. W rozpowszechnienie informacji o konkursie zaangażowało się wielu fanów Questingu z różnych zakątków Polski.

 

Dziękujemy również Ministerstwu Sportu i Turystyki  – to dzięki dofinansowaniu ze środków MSiT możliwa była organizacja zabawy, której efektem będzie powstanie 10 fantastycznych questów. A to jeszcze nie wszystko, bo na kanwie każdej nowej trasy przeprowadzimy unikalną grywalizację z nagrodami z wykorzystaniem aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” dostępnej na systemy Android i iOS.

 

Chcesz wiedzieć więcej o nowych questach i grywalizacjach? Śledź naszą stronę www i profil Questing – wyprawa po skarb na Facebooku!

 

Kontakt

Nasi trenerzy

 • Edyta Lenart - Wojna
 • Anna Watza
 • Łukasz Wilczyński

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy informacji na temat:

 • możliwości tworzenia questów (zasady, szkolenia (metoda warsztatowa lub ekspercka), certyfikacja, rekomendacja),
 • aspektów edukacyjnych, promocyjnych i integrujących społeczność lokalną za pomocą ścieżek questingowych,
 • promocji regionów metodą questingu,
 • prowadzeniu kampanii promocyjnych (w tym BEZPŁATNA promocja dotycząca umieszczenia questów w największej bazie questów w Polsce – www.questing.pl, aktualności + wyróżnione questy, Facebook oraz Instagram – Questing wyprawa po skarb – wiodące social media w kraju dotyczące questów);
 • Przygotowaniu projektów graficznych oraz druk questów,
 • Zamieszczeniu questów w ogólnopolskiej aplikacji mobilnej Questing,
 • Aktualizacji wcześniej stworzonych questów,
 • Organizacji questingowych wizyt studyjnych,
 • Organizacji konferencji, seminariów, eventów (między innymi: Festiwale Questingu, Pikniki Questowe, Inauguracje Questów)
 • Współpracy z nami.
 • Nie lubisz pisać? Zadzwoń! Fundacja Questingu – 500 638 679

 

Wszelkie prawa do strony www. questing.pl należą do Fundacji Questingu z siedzibą w Bałtowie

 

 
Top