Wybierz najciekawszy pomysł na quest – ruszyło głosowanie internautów!
Już od dziś (2 lipca) do poniedziałku (8 lipca) możesz zagłosować na najciekawszy pomysł na quest. To właśnie Ty masz szansę zdecydować, gdzie w Polsce powstanie aż 20 nowych questów!
Głosowanie internautów to kolejny, drugi już etap ogłoszonego przez ogólnopolską Fundację Questingu konkursu “Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości”.
Jak można oddać swój głos?
To proste! Od dziś do poniedziałku 8 lipca na naszej stronie internetowej dostępny będzie specjalny formularz. Poprzez niego z każdego adresu IP będzie można oddać jeden głos dziennie na najciekawszy scenariusz.
W ten sposób wybranych zostanie 20 opisów tras, które Fundacja Questingu jeszcze w tym roku zmieni w profesjonalne questy dostępne za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe”. Ale to jeszcze nie wszystko.
– Nagrodą dla instytucji biorących udział w konkursie jest nie tylko sam quest, ale też jego oficjalna inauguracja – mówi Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – To nasz autorski sposób na angażujące otwarcie każdego z questów. Wspólnie z każdym ze zwycięzców zorganizujemy przejście trasy na czas z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi dla najszybszych questowiczów i questowiczek.
O tym, w których miejscowościach w Polsce stworzymy 20 nowych questów i kiedy odbędą się ich inauguracje, będziemy informować na naszej stronie intenretowej www.questing.pl oraz na profilu Questing – wyprawa po skarb na portalu Facebook.
Pieszo i rowerem do miejsc znanych i nieznanych
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 36 samorządów i organizacji pozarządowych z 9 województw, które, zgodnie z regulaminem, prawidłowo zgłosiły do nas swoje autorskie pomysły na questy. Wszystkie w bardzo ciekawy sposób opisały nam scenariusze swoich tras: questy wspominają wielkie postaci, które zmieniały bieg historii. Piesze i rowerowe wyprawy prowadzą zarówno po najciekawszych zakątkach dużych miast i niewielkich miejscowości. Nie brakuje też opisu, w jaki sposób powstanie questu wpłynie na tworzenie małej infrastruktury turystycznej w miejscach, które zachęcają do aktywnego wypoczynku.
– To już druga edycja naszego konkursu dla instytucji z całego kraju – komentuje Edyta Lenart-Wojna. – Tym bardziej cieszymy się, że organizacje zaangażowane w promocję turystyki dziedzictwa swoich miejscowości i regionów podeszły do konkursu tak kreatywnie. Wszystkie nadesłane propozycje mają ogromne szanse stać się angażującymi questami.
Które z nich zrealizujemy? O tym zdecydują internauci.
Organizacja konkursu możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.