FESTIWAL QUESTINGU – PRZED NAMI NAJWIĘKSZA IMPREZA QUESTOWA ROKU!

W dniach 16-18 lipca 2021 r. w Bałtowie (województwo świetokrzyskie) odbędzie się Festiwalu Quesitngu. Na 3 lipcowe dni teren Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej, w której udział wezmą rodziny i turyści indywidualni z całej Polski.

 

Za dobrą zabawę odpowiedzialni będą: Fundacja Questingu, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „BAŁT”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg, Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Czym jest questing?

Jak wyjaśnia prezes Fundacji Questingu, Edyta Lenart-Wojna, questing to forma turystyki z zagadkami, która zyskuje sobie coraz większe grono miłośników:

– Choć nazwa może brzmieć obco, to questing opiera się na bardzo prostych zasadach. Polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy, na końcu której czeka symboliczny skarb. To, którędy mamy iść podpowiadają nam zagadki i rebusy. Rozwiązanie łamigłówek znajdziemy w terenie. Może być to napis na starej kapliczce, zegar na wieży czy konar starego drzewa.

Aby być dobrym Questowiczem, należy zatem mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Kto jest najlepszym poszukiwaczem skarbów? Dowiemy się już niebawem podczas zawodów questingowych.

 

Festiwal Questingu został podzielony na kilka stref:

W strefie grywalizacji rodziny i indywidualni questowicze rywalizować będą podczas zawodów questingowych.Ich zadaniem będzie poprawne i jak najszybsze przejście 10 questów. Na to zadanie przewidziano aż 3 dni. Ich rywalizację zwieńczy w niedzielę uroczysta ceremonia rozdania atrakcyjnych nagród.

W strefie konferencyjno-warsztatowej rządzić będzie questing i inne formy aktywnego wypoczynku. Goście Festiwalu dowiedzą się, na czym polega turystyka z zagadkami i spotkają ludzi, dla których aktywność to więcej niż styl życia. Interaktywne warsztaty poprowadzą: himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Piotr Pustelnik, polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor i przewodnik górski, zdobywca jedenastu 8-tysięczników Ryszard Pawłowski i 6-krotny rekordzista Guinnessa w skokach na rowerze, Krystian Herba.

W sobotę aktywna będzie strefa muzyki. Zespoły prezentujące się na scenie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rozkręcą imprezę dla wszystkich Questowiczów, ich rodzin i turystów.

Wystąpią:


Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „KLER” ).

 

 

Witold Mikołajczuk, znany jako Witek Muzyk Ulicy – muzyk, kompozytor, akordeonista, gitarzysta, wokalista, autor tekstów i aranżer. Muzyczny samouk.

 

W strefie wystawienniczej uczestnicy festiwalu znajdą inspiracje na aktywne podróże w całym kraju! Na stoiskach będzie można zapoznać się z ofertą różnych zakątków Polski, w których zostały stworzone questy!

Więcej szczegółów o Festiwalu Questingu znajdziecie na jego oficjalnej stronie:

FESTIWAL QUESTINGU

Pobierz aplikację
i rozpocznij z nami ekscytującą przygodę!